19. Niedziela zwykła

1. W ramach Nowenny do MB Łaskawej kościół św. Jana Kantego został wybrany jako miejsce specjalnej Celebry. Zapraszamy na Mszę Świętą do nich 10 sierpnia – w poniedziałek na godz. 1800.
  2. Przy wyjściu z kościoła rozdawane są foldery zapraszające na pielgrzymkę „Różańcowych Legionów Maryi”, na którą będzie można wyruszyć w sobotę, 15 sierpnia po defiladzie przy naszym kościele grupy rekonstrukcyjnej przedstawiającej żołnierzy 1920 roku, czyli około godziny 1100. Prosimy wziąć folder tylko tych, którzy wiedzą, że za jego pomocą zachęcą kogoś do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Trasę 25 km do cmentarza w Radzyminie można pokonać także na rowerach. Wrócić do Legionowa można pociągiem z Radzymina o godz. 1930.
  3. Uczestnikiem naszej ofiary duchowej może być też ktoś, kto nie może pójść do Radzymina, ale weźmie udział w nocnym czuwaniu z soboty na niedzielę z 15 na 16 sierpnia w kościele.
  4. Nasz dar ma także wymiar bardzo materialny. Prosimy, by dorośli parafianie zdecydowali się oddać krew dla Narodu. Razem z fundacją Legion Bohaterów honorowego krwiodawstwa organizujemy w przyszłą niedzielę 16 sierpnia od 900 do 1400 Akcję Krwiodawstwa od mieszkańców naszej parafii i całego Legionowa. Będzie to bardzo konkretna ofiara krwi za przykładem bohaterskiej ofiary naszych przodków. Krew mogą oddać osoby między 18 a 65 rokiem życia, zdrowe, nie leczące się stale. Przed oddaniem krwi koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie oraz dużo się nawadniać w przeddzień i rano przed donacją. To nie jest oddawanie do badań, gdy się idzie na czczo, a oddawanie dla kogoś, a więc krew musi mieć wartości odżywcze stąd konieczne jest śniadanie. Potrzebujemy przynajmniej 30 osób gotowych do takiej ofiary. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii i kancelarii.
  5. Przyszła niedziela, 16 sierpnia została ogłoszona w Kościele polskim Dniem Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Będziemy się szczególnie modlić za nich za tydzień, a po Mszy Świętej zbierać datki do puszek dla ratowania ludzi w Libanie.
  6. Sobota – 15 sierpnia jest to Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki naszej diecezji. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 730, 900, 1015, 1245 i 1800. Uwaga – nie będzie Mszy Świętej o 1130 – o tej porze spotkamy się przed kościołem z grupą rekonstrukcyjną i pobłogosławimy pielgrzymów na drogę. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
  7. Przygotowując parafię do tych uroczystości, będziemy zamiatali teren wokół kościoła i pielili ogród. Zapraszamy do takiej pracy w piątek, 14 sierpnia od 1000.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.