19. Niedziela zwykła

1. W czwartek – 15. sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki naszej diecezji. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 730, 900, 1015, 1130 i 1800. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
    W tym dniu przypada 99. rocznica Bitwy Warszawskiej w 1920r. zwanej „Cudem nad Wisłą”, którą upamiętnia tryptyk w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Wszyscy, którzy w tym dniu nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga, jeśli spełniają pozostałe warunki uzyskania odpustu, uzyskują odpust zupełny.
  2. Organizatorzy serdecznie zapraszają na wyjazd rowerowy do Ossowa w celu uczczenia 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wyjazd 15. sierpnia o godzinie 730. Miejsce spotkania – kościół garnizonowy w Legionowie.
  3. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.