18. Niedziela zwykła

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
  2. Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Można uzyskać odpust zupełny zwany „PORCJUNKULI”. Aby uzyskać ten odpust trzeba nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny (czyli także tutaj) i pobożnie odmówić – Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach Ojca Świętego; trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  3. We czwartek, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800. Jest to także I Czwartek M-ca, po Mszy Świętej o godzinie 1800 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. 7 sierpnia – I Piątek M-ca, Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800, spowiedź święta od godziny 1730. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 – adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2100.
    Tego dnia o godz. 1900 – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w sierpniu.
  5. Nasza parafia organizuje z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej wydarzenie nazwane „Różańcowe Legiony Maryi”. Będzie to pielgrzymka głównie dla mężczyzn odmawiających cztery części różańca na trasie z Legionowa na miejsce „Cudu nad Wisłą” w Radzyminie, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona figura Matki Bożej Łaskawej. W związku z ograniczeniami epidemicznymi przemarsz odbędzie się w małych, kilkuosobowych, autonomicznych grupach wzorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasę można pokonać także na rowerach. Opiekunem grupy powinien być mężczyzna, ale do swojej grupy może zaprosić kobiety i dzieci. Zapraszamy na tę „wojenną” wyprawę ojców z ich dziećmi – szczególnie z synami! Od 3 sierpnia można będzie już zapisać się na tę pielgrzymkę w kancelarii parafialnej lub przez Internet.
  6. 15 sierpnia odbędzie się także kolejna już pielgrzymka rowerowa z kościoła garnizonowego do Ossowa. Wyjazd o 700 spod kościoła garnizonowego. Zapisy pod numerem telefonu: 600 937 167.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodniki: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są do nabycia w sklepiku pod chórem oraz od ministrantów przed kościołem.