17. Niedziela zwykła

1. W ramach przygotowania do beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego, ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego wznowiliśmy czytanie biografii tego wielkiego Ojca Narodu autorstwa Pani Doktor Ewy Czaczkowskiej. Książka “Będziesz miłował” będzie czytana w niedzielę przed Mszą Świętą o 1015 i 1800.
  2. Nasza parafia organizuje z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej wydarzenie nazwane „Różańcowe Legiony Maryi”. Mężczyzn chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do zakrystii.
  3. W sobotę rozpoczniemy miesiąc sierpień. Miesiąc ten od wielu lat w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca, aby w tym miesiącu nie kupować i nie spożywać alkoholu.
  4. 1. sierpnia obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
    O godzinie 1700 – godzina W. Delegacja Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów” będzie obecna ze sztandarem pod Pomnikiem Polski Walczącej na Rondzie AK. O godzinie 1800 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele p.w. Św. Józefa Oblubieńca N. M. P. przy ul. Piłsudskiego 5; dokładny program obchodów na stronie: www.legionowo.pl.
  5. Będzie to pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 700 do godziny 1000.
  6. W przyszłą niedzielę – 2. sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny zwany „PORCJUNKULI”. Aby uzyskać ten odpust trzeba nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówić – Ojcze nasz i Wierzę w Boga, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Tygodniki: „Idziemy”, „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są do nabycia w sklepiku pod chórem oraz od ministrantów przed kościołem.