Informacje z życia Kościoła Kolęda Z życia Kościoła Życie parafii

“Kolęda” czyli wizyta duszpasterska

 

W tym roku zaczynamy od kwartału ulicy Norwida, Ogrodowej i Sowińskiego. Program kolędy będzie ogłaszany sukcesywnie co tydzień. Dzwonić do drzwi będziemy tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz od roku 2018. Innych nie będziemy niepokoić. Katolik, który mieszka na terenie naszej parafii jest naszym parafianinem, nawet, gdy jest gdzie indziej zameldowany, a tu tylko wynajmuje mieszkanie. Jeśli to możliwe, powiedzcie swoim sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – prosimy, by nas o tym jakoś wcześniej powiadomili w kancelarii, zakrystii lub przynajmniej przez sąsiadów.

Kto nie będzie mógł przyjąć nas z wizytą duszpasterską, a chciałby mieć jednak związek z naszą parafią i kiedyś chciałby od nas także jakiejś posługi, prosimy, by podszedł do kancelarii, żeby to wyrazić w spotkaniu osobistym z którymś z nas i ewentualnie umówić się na „kolędę” w lutym, po skończeniu zasadniczej części naszej podróży przez parafię. Jest to bardzo ważne żebyśmy we wspólnocie parafialnej po prostu się spotkali, a nie tylko załatwiali jakieś sprawy. Jesteśmy wspólnotą!