Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Niedziela Bożego Narodzenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25-26 grudnia 2022r

  1. Życzenia na Święta Bożego Narodzenia…
  2. Przekażcie, prosimy list Bożonarodzeniowy parafianom, których nie ma dziś na Mszy Św. Jest to bardzo ważne, bo chcemy przez Wasze pośrednictwo trafić z dobrym słowem przed kolędą do tych, którzy już dawno odeszli od naszej wspólnoty.
  3. Od środy 28 grudnia. zaczniemy odwiedzać Was w Waszych domach wracając do tradycyjnej formy „kolędy”, czyli wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem mieszkania. Zaczynamy od bloków z numerami zaczynającymi się od „200”, czyli od ul. Hetmańskiej i Rycerskiej. Dzwonić do drzwi będziemy tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz po roku 2016. Powiedzcie innym sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – prosimy, by nas o tym jakoś  wcześniej powiadomili. Program kolędy na ostatnie dni roku jest w dziś rozdawanym liście bożonarodzeniowym do parafian, a także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
  4. Ofiary kolędowe w tym roku zebrane przeznaczymy na zbudowanie dwóch zamkniętych konfesjonałów do naszego kościoła. Natchnęła nas do tego parafianka, która chciała incognito ofiarować większy dar na coś konkretnego dla naszej świątyni. Dzięki niej mamy już około 1/3 kosztów potrzebnych na te konfesjonały. cieszymy się, że mamy takich parafian!
  5. W najbliższym tygodniu odwiedzimy naszych parafian zamieszkałych:

28. grudnia – środa

w blokach:  209, 211, 212, 214 i 215,

29. grudnia – czwartek

  w blokach: 202, 204, 205, 208 i 213;

30. grudnia – piątek

w blokach: 201, 203, 206 i 207;

2 stycznia – poniedziałek

w blokach: 301, 302, 303 oraz Hetmańska 6 i Mieszka I 16.

Prosimy parafian z tych adresów o odebranie w zakrystii ogłoszeń o kolędzie i powieszenie ich na drzwiach klatki schodowej. Jest to ustalone ze Spółdzielnią Mieszkaniową i gospodarze domów zostali o tym poinformowani oficjalnie.

  • Dziękujemy panom ze Służby Porządkowej „Totus Tuus” za ustawienie choinek i stałej grupie rodzin za piękną szopkę bożonarodzeniową. Co my byśmy bez Was zrobili?!!! Dobrze, że jesteście! Jednocześnie zachęcamy młodszych mężczyzn do większego zaangażowania w takie męskie zadania w naszej wspólnoty. Poszukujemy także stałego współpracownika, który o każdej porze dnia i nocy w sytuacji opadów śniegu itp. mógłby zadbać o teren wokół kościoła, schody i chodniki.
  • We wszystkie dni Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Ale – UWAGA! – pierwszego dnia Świąt – po nocnej Pasterce – nie będzie Eucharystii o godz. 7.30, a także po południu o 16.00.
  • W tym roku wyjątkowo w piątek 30. Grudnia – Święto Św. Rodziny. Na każdej Mszy Świętej będzie odnowienie przysięgi ślubnej wszystkich małżeństw sakramentalnych. Zachęcamy małżonków do tego gestu na Eucharystii pod koniec roku.
  • W sobotę – 31. grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta na zakończenie roku będzie odprawiana o 1800. Po Mszy Świętej – nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Wierni, którzy będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie hymnu: „Ciebie Boga wysławiany” dla podziękowania za wszystkie łaski otrzymane w ciągu kończącego się roku, uzyskają odpust zupełny przy spełnieniu warunków uzyskania takiego odpustu.
  • W niedzielę – 1. stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy pobożnie będą uczestniczyli w modlitwie słowami hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia Bożej opieki na cały rok. Trzeba spełnić pozostałe warunki uzyskania odpustu.