Ogłoszenia parafialne

Uroczystość
Wszystkich Świętych

 1. Na dzieła misyjne Kościoła uzbieraliśmy prawie 9 700 zł. Natomiast siostry Misjonarki św. Rodziny także bardzo dziękują za ofiary, gdyż uzbierały około 7 000 zł.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła w zbliżającym się sezonie grzewczym przy wielkich podwyżkach cen energii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zamykanie za sobą drzwi do kościoła, szczególnie tych zewnętrznych.
 3. Zakończyliśmy już remont głównych schodów do kościoła. Niestety – górna ich część została tylko zabezpieczona i w przyszłości będzie ją trzeba wyremontować bardziej generalnie. Dziękujemy kandydatom do bierzmowania za posprzątanie liści wokół kościoła.
 4. Harcerze z Katolickiego Stowarzyszenia Skautów Europy organizują spotkanie rekrutacyjne dziś po Mszy Świętej o 11:30. Jest to świetna okazja aby wstąpić do harcerstwa i tam przeżyć niezapomnianą przygodę. Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku od 12 do 15 lat oraz rodziców. Informacje kontaktowe są dostępne na plakacie przy wejściu do kościoła.
 5. UWAGA! Zmiana jeśli chodzi o intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe.  W związku z decyzja o nie zamykaniu cmentarzy Msza Święta z wypominkami będzie odprawiana 1. listopada o godz. 12.30 na cmentarzu i tam będą przeczytane wypominki tego dnia. Natomiast nie będzie w naszym kościele Eucharystii o 12.45 w Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane o 7.30, 9.00, 10.15, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o 16.00. 
 6. W poniedziałek – 2. listopada – Dzień Zaduszny. Nabożeństwa za zmarłych w naszym kościele będą o godzinie 8.00 i 17.30. 
 7. Zbieramy także na wypominki roczne. Imiona zmarłych trzeba czytelnie wypisać na przygotowanych kartkach ze stolika z gazetami i potem je przekazać. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą na konto parafialne. (SZCZEGÓŁY – w gazetce)
 8. W listopadzie można będzie raz dziennie przez 8 dni uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie Komunii Świętej; nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego; 
 9. Codziennie w dniach Oktawy Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza o godzinie 1700 do kaplicy adoracji na wspólną modlitwę różańcową w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Różaniec KŻR będzie w drugą środę – 10.11. o 17.00 w kaplicy adoracji.
 10. Harcerze w ramach „Akcji Znicz” będą sprzedawać znicze. Będzie można je zakupić przy wejściu na cmentarz i przy par. Miłosierdzia Bożego w Legionowie.
 11. Spotkanie dla odpowiedzialnych grup parafialnych z ks. proboszczem będzie w czwartek, 4. listopada po Mszy wieczornej.
 12. W piątek, 5. listopada – pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta dla dzieci o godz. 17.00. Spowiedź Święta od godziny 16.30. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża udadzą się do chorych od godz.9.00.
 13. Tego samego dnia o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych tych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. 
 14. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie i różaniec w I-sobotę, 6. listopada o godz. 8.00.
 15. Zapraszamy do kina Helios w Legionowie na film o Prymasie Tysiąclecia, którego nie można już zwyczajnie zobaczyć w kinach: „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Seans odbędzie się w sobotę, 6 października o godz. 10.00. Na listę można się zapisać w zakrystii.