Informacje z życia Kościoła Z życia Kościoła

Prośba o wsparcie z
UM Legionowo dla Ukrainy

Szczęść Boże,

w związku agresją Rosji na Ukrainę, miasto Legionowo podjęło działania mające na celu przygotowanie się na ewentualne przyjęcie obywateli Ukrainy. 
Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w te przygotowania, które polegają m.in na:

  1. Znalezieniu wolontariuszy, mówiących w jęz. ukraińskim. Chcielibyśmy stworzyć bazę dzięki której będziemy w stanie szybko zareagować w przypadku pojawienia się w naszym regionie osób z Ukrainy.
  2. Poszukiwaniu sprzętu, który mógłby zostać przekazany przybyłym do nas rodzinom. Jeżeli dysponujecie Państwo sprzętem: lodówka, łóżko, meble, małe AGD itp., który chcielibyście przekazać poinformujcie nas o tym. W przypadku wystąpienia okoliczności zgłosimy się do was czy oferta jest nadal aktualna. Zapewnimy transport i odbiór wskazanego przez was sprzętu.
  3. Tworzeniu bazy lokalowej, osób mogących udzielić schronienia obywatelom Ukrainy.

W celu wyrażenia chęci zaangażowania się w tę akcję prosimy o kontakt z urzędem pod numerami telefonów: 22 766 40 78 (w godz. pracy ratusza), 518 980 430 (po godzinie 16:00 i w weekendy) lub e-mail: kultura@um.legionowo.pl

Urząd Miasta Legionowo
ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 4105-120 Legionowo
www.legionowo.pl