Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Zwykła

  1. Tydzień temu zebraliśmy prawie 1500 zł na wsparcie dla  chorych będących pod opiekę Caritas, a p. Marcin otrzymał 1800 zł i bardzo dziękuje za wsparcie.
  2. Dziś po Mszy Świętej na 16.00 zacznie się spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A, D i E ze szkoły numer 7 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, a za tydzień spotkanie klas B i C.
  3. Także dziś, po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  4. Rozpoczynamy cotygodniową katechezę dla dorosłych. Będzie to się nazywało Wieczór o Eucharystii. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 22 lutego. Zaczniemy o godzinie 17.15 adoracją Najświętszego Sakramentu wraz z rozważaniami, następnie o godz. 18.00 będziemy sprawować Najświętszą Eucharystię, a tuż po niej proponujemy konferencję o Eucharystii i Adoracji. Wiele osób nie będzie mogło dotrzeć do naszego kościoła, dlatego wychodzimy do Was z transmisją internetową. Można jej szukać 22 lutego na naszej parafialnej stronie internetowej lub na kanale You Tube. 
  5. Chcemy rozpocząć drugą edycję kursu przygotowującego dorosłych do czytania Słowa Bożego na Eucharystii – w sytuacjach, gdy nie ma na niej lektorów zwyczajnych. Zachęcamy, by w zakrystii zapisać się na ten kurs. Szczególnie prosimy o to dorosłych, którzy najczęściej przychodzą na Eucharystie w niedzielę o 16.00 i 18.00, gdyż na tych Mszach świętych najczęściej brakuje osób do czytania. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki wieczorem, potrwają do Wielkanocy i rozpoczną się rozpoczną się 28 lutego.
  6. Nasza parafia organizuje warsztaty “BUDOWANIE WIĘZI OPARTYCH NA MIŁOŚCI”. Więcej informacji w gazetce parafialnej i na stronie internetowej.
  7. Bardzo prosimy o wzięcie udziału w tym pomyśle papieża Franciszka wypełnienie ankiety synodalnej. Poszczególne pytania tej ankiety dla ułatwienia jej wypełniania omówione są na parafialnej stronie internetowej. Ostatnie podpowiedzi odnośnie pytań z ankiety można otrzymać także od członków Zespołu Synodalnego, którzy dziś pod kościołem rozdają ankiety. Z tydzień prosimy już o oddanie wypełnionych ankiet. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w wypełnieniu ankiety członkowie zespołu codziennie dyżurują po mszy wieczornej, by służyć wsparciem.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.