Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXVII Niedziela Zwykła

  1. W poprzednią niedzielę zebraliśmy na tacę prawie 3 000 zł dla cierpiącego ludu Afganistanu. Z okazji Dnia Papieskiego, który będzie za tydzień my już dziś gościmy stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i razem z nimi zbieramy do puszek ofiary dla uzdolnionej młodzieży. Wiemy, że dużo jest tych próśb o ofiary. Ale prosimy – nie czujcie się przymuszeni. Każdy da tak często, jak może i tyle, ile może. My przekażemy organizatorom różnych zbiórek, że jest to zbyt często.
  2. Na Eucharystii o 12.45 gościmy także Abpa. Mieczysława Mokrzyckiego, który przywozi nam relikwie św. Jana Pawła II. Po Mszy Świętej o godzinie 1130, czyli około 12.15 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II przedstawią koncert poświęcony Ojcu Świętemu. Zapraszamy! Rano można jeszcze zgłaszać intencje Mszy Świętej zbiorowej za wstawiennictwem naszego Wielkiego Świętego Papieża. Po Eucharystii będzie zbiorowe zdjęcie parafian z ks. Arcybiskupem oraz indywidualne błogosławieństwo relikwiami Jana Pawła Wielkiego.
  3. Ks. Arcybiskup przywozi ze sobą trzy książki o św. Janie Pawle II: Najbardziej lubił wtorki, Miejsce dla każdego oraz Sekretarz dwóch papieży, których jest współautorem. Każda książka już jest przez Arcybiskupa osobiście podpisana. Ofiara 30 zł za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie. Można je odebrać przed wejściem/wejściami do kościoła po Mszy na 12.45 oraz za tydzień w sklepiku pod chórem.
  4. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie o godzinie 1600 będzie szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
  5. W środę, o 17.00 w kaplicy adoracji będą modlitwy Kół Żywego Różańca a w każdy czwartek  – modlitwy Wspólnoty Krwi Chrystusa.
  6. W następną niedzielę Wspólnota Krwi Chrystusa rozprowadzać będzie przed kościołem Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień przyszłego roku. W kiosku pod chórem są do nabycia kalendarze na rok 2022 oraz Oremus na najbliższe trzy miesiące.
  7. Przez cały miesiąc październik o godzinie 1730 i o 20.00 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy także dzieci na to nabożeństwo. Dla nich przewidziany jest konkurs związany z uczestnictwem w tej modlitwie. Przez cały miesiąc będą oni pisali listy do M czyli do Maryi.
  8. Zamontowaliśmy już haczyki we wszystkich ławkach w kościele, a także zasadziliśmy kwietnik przy schodach prowadzących z ulicy Piłsudskiego do kościoła. Dziękujemy kandydatom do bierzmowania, Wojownikom Maryi i innym za wspaniałe uporządkowanie terenu wokół kościoła i w jego piwnicy. W tym tygodniu zakończymy instalację monitoringu świątyni. Informujemy wszystkich wchodzących do kościoła, że obiekt jest monitorowany. Przypominamy, że można już parkować na dodatkowym parkingu za prezbiterium kościoła. Dojazd – wokół budynku parafialnego.
  9. Intencje na Msze Święte na przyszły rok można zamiawiać w kancelarii od 4. października od godz. 15.00.