Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6 października 2024 r.

1. Przez cały miesiąc październik o godzinie 17.15 są odprawiane nabożeństwa różańcowe. W tym roku NIE ORGANIZUJEMY drugiego nabożeństwa październikowego o godz. 20.00 –tzw. „Różańca dla zapracowanych” z powodu małego zainteresowania parafian.
  2. We wtorek 8 października po Mszy wieczornej „Wojownicy Maryi” zapraszają mężczyzn na swoje spotkanie.
  3. Otwarte spotkanie grupy Al-Anon, czyli dla tych, którzy należą do rodzin alkoholików i są poszkodowani przez ich chorobę będzie we wtorek, 8 października o godz. 18.45 w domu parafialnym.
  4. Za tydzień w niedzielę, jak co miesiąc taca przeznaczona będzie na zapłatę kolejnej raty za organy, żeby mógł ruszyć kolejny etap prac konstruktorskich przy instrumencie.  Dziękujemy za wszelkie dary. Ofiary można też wpłacać na konto bankowe podane w gazetce lub blikiem na telefon kancelaryjny. Ofiarodawców zapraszamy do pana organisty po odbiór cegiełek.
  5. Po południu w niedzielę za tydzień, zapraszamy na różaniec w jedności z papieżem Franciszkiem w intencji pokoju na świecie połączony z procesją fatimską ulicami naszego osiedla (prosimy wziąć ze sobą świece). Różaniec w tym dniu będzie wyjątkowo o 17:00 i tylko na procesji.
  6. Wieczorem zaś tego dnia (13 października) zapraszamy na Mszę Świętą o uzdrowienie osób chorych o godzinie 1800 i modlitwy o uzdrowienie po tej Eucharystii.
  7. Prosimy wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz ze swoimi świadkami o przyjście na próbę przed uroczystością. Odbędzie się ona w poniedziałek 14 października o godzinie 18.30. Po próbie, około godziny 19.30 rozpocznie się nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów i ich świadków. Ordynariusz Diecezji łowickiej Ks, Bp. Wojciech Osial udzieli Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży we wtorek 15 października o godz. 18:00.
  8. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii od 21 października od godz. 15.00.
  9. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach (informacje o nich znajdują się w gazetce parafialnej):
  10. Dnia 19.10. do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Zgłoszenia do ks. Tomasza.
  11. W listopadzie weekendowa pielgrzymka z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu (8 do 10 listopada) pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka 200 zł w zakrystii lub kancelarii.
  12. I trzecia pielgrzymka – w marcu przyszłego roku – do Włoch (w tym do Rzymu) z okazji Jubileuszowego Roku 2025-tej rocznicy chrześcijaństwa oraz 20 rocznicy powstania naszego kościoła. Bliższe informacje na ulotkach na stoliku z gazetami.
  13. Dziś stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach XXIV Dnia Papieskiego przed kościołem zbierają datki na wsparcie młodzieży. Zachęcamy do ofiarności.