Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 2 października 2022 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie procesja eucharystyczna.
 2. Dziś przed kościołem rozprowadzane są egzemplarze „Żyć Ewangelią” z komentarzami na każdy dzień przyszłego roku. Codzienne czytanie Ewangelii jest modlitwą i wyraża Bogu wdzięczności za dar odkupienia. Zachęcamy do nabywania.
 3. Młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza soki i miody. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 4. W związku z 80 rocznicą powstania Armii Krajowej Fundacja Instytut Patrium zaprasza na koncert patriotyczny w sali widowiskowej ratusza w dziś o godz. 15.00.
 5. Dziś także odbędzie się marsz, który będzie hołdem ofiarom II Wojny Światowej. Wydarzenie zacznie się Mszą Świętą w lesie Bukowiec przy pierwszej mogile od ul. Zakopiańskiej 2 października o godz. 14.30.
 6. Natomiast o godz. 19.00 ks. proboszcz zaprasza na procesję spod kościoła, w czasie której modlić się będziemy za naszych sąsiadów – Żydów, których niemieccy faszyści zamordowali 80 lat temu likwidując getto w Legionowie. Przejdziemy wśród miejsc związanych z gettem żydowskim modląc się psalmami biblijnymi. Proszę wziąć ze sobą świece.
 7. Dziś po mszy wieczornej czyli o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 8. Jeszcze tylko jutro można dołączyć się do  Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym prowadzonych przez ks. Proboszcza w każdy poniedziałek o 18.45 przez 9 tygodni. Będą one w zamian za cotygodniową katechezę dla dorosłych. Na rekolekcje można przyjść także z dziećmi. Będą osoby, które w tym czasie poprowadzą zajęcia dla dzieci.
 9. Przez cały miesiąc październik o godzinie 17.30 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Codziennie będzie też drugie nabożeństwo październikowe w naszym kościele – o godz. 20.00 – „Różaniec dla zapracowanych”. wyjątkiem będą tylko poniedziałki, kiedy wieczorny różaniec będzie aż po rekolekcjach – czyli o godz. 20.45.
 10. Zapraszamy małe dzieci z klas 0 -3 na warsztaty różańcowe prowadzone przez panią katechetkę Danutę Ziółkowską w naszym domu parafialnym w każdy wtorek o g. 17.00.
 11. Za tydzień  będzie modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Przesunięta jest jednak godzina tego wydarzenia. Msza Święta będzie o godzinie 1800 , a po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie.
 12. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać w kancelarii od 17. października od godz. 15.00.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W sklepiku pod chórem można kupić piękne kalendarze na 2023 rok.