Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 25 września 2022 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rodziców dzieci z klas trzecich E i F ze szkoły podstawowej nr 7 oraz dzieci ze SP nr 1, które mają przygotowywać się do I Komunii Świętej w przyszłym roku w naszej parafii zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie rozpoczynające kurs dziś po Mszy Świętej o godzinie 16.00 w kościele.
 2. Na obrady Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy odpowiedzialnych za grupy parafialne dziś o godz. 19.00.
 3. Zapraszamy dorosłych z naszego miasta na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym prowadzone przez ks. Proboszcza w każdy poniedziałek o 18.45 przez 9 tygodni, począwszy od jutra. Będą one w zamian za cotygodniową katechezę dla dorosłych. Na rekolekcje można przyjść także z dziećmi. Będą osoby, które w tym czasie poprowadzą zajęcia dla dzieci.
 4. Od soboty przez cały miesiąc październik o godzinie 17.30 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Przez cały miesiąc będzie też drugie nabożeństwo październikowe w naszym kościele – o godz. 20.00 – „Różaniec dla zapracowanych” – zamiast wieczornego oglądania telewizji czy Internetu. Zapraszamy do „odpoczynku” codziennie o 20.00 przed Najświętszym Sakramentem.
 5. Zapraszamy małe dzieci z klas 0 -3 na warsztaty różańcowe prowadzone przez panią katechetkę Danutę Ziółkowską w naszym domu parafialnym w każdy wtorek o godz. 17.00 począwszy od najbliższego wtorku 27 września.
 6. Zapraszamy na dodatkowe, wieczorne wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji w piątek do godz. 21.00.
 7. 1 października – I sobota miesiąca. Na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej o godz. 7.30 zapraszamy przede wszystkim członków KŻR.
 8. Za tydzień, 2 października, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie procesja eucharystyczna.
 9. W związku z 80 rocznicą powstania Armii Krajowej Fundacja Instytut Patrium zaprasza na koncert patriotyczny w sali widowiskowej ratusza w niedzielę 2 października o godz. 15.00.
 10. Tego samego dnia odbędzie się marsz, który będzie hołdem ofiarom II Wojny Światowej. Wydarzenie zacznie się Mszą Świętą w lesie Bukowiec przy pierwszej mogile od ul. Zakopiańskiej 2 października o godz. 14.30.
 11. Na Wydziale Teologicznym UKSW w tym roku akademickim będzie kurs wiedzy biblijnej i teologicznej. Chętnych zapraszamy do wzięcia ulotki ze stolika.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W sklepiku pod chórem można kupić piękne kalendarze na 2023 rok.