Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 9 października 2022 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z poprzedniej niedzieli przekazaliśmy prawie 6 500 zł do kurii biskupiej, która co roku zbiera z parafii ofiary na Dom Św. Siostry Faustyny w Ostrówku – sanktuarium tej świętej w naszej diecezji.
 2. Dziś z okazji Dnia Papieskiego zbieramy do puszek ofiary dla uzdolnionej młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Dziś wieczorem będzie modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Przesunięta jest jednak godzina tego wydarzenia. Msza Święta będzie o godzinie 1800 , a po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uzdrowienie.
 4. Zapraszamy małe dzieci z klas 0 -3 na warsztaty różańcowe prowadzone przez panią katechetkę Danutę Ziółkowską w naszym domu parafialnym w każdy wtorek o g. 17.00.
 5. Przez cały miesiąc październik o godzinie 17.30 i o 20.00 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. Wyjątkiem będą tylko poniedziałki, kiedy wieczorny różaniec będzie aż po rekolekcjach – czyli o godz. 20.45.
 6. W czwartek, 13. października po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na ostatnią już w tym roku procesję z figurą MB Fatimskiej po ulicach naszego osiedla. Prosimy o wzięcie ze sobą świec lub kupienie ich w zakrystii. Z racji tej procesji tego dnia nie będzie już różańca o 20.00.
 7. Chcemy na nowo ruszyć z pracą chóru parafialnego. Kandydatów do chóru zapraszamy na przesłuchanie w czwartek od 16.00 do ostatniej osoby oraz w przyszłą niedzielę od 16 do ostatniej osoby.
 8. W niedzielę 16 października S. Kryspina zapozna nas z działalnością Wspólnoty Rodziny Misyjnej, tym samym wprowadzi nas do przeżywania zbliżającego się Tygodnia Misyjnego w Kościele. Członkowie tej wspólnoty zbierać będą ofiary na powstające  w Lusace – Zambii Centrum rehabilitacyjne prowadzone Siostry  Misjonarki.
 9. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D ze szkoły podstawowej nr 7, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie za tydzień o godzinie 15.00 w kościele. Uwaga – już o godz. 15.00!!!
 10. Za tydzień po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Każdy może czuć się zaproszony. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. i chcą być wysłuchani.
 11. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 12.45 oraz 2. listopada o godzinie 7.30 i 17.30, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i przekazujemy księdzu.
 12. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne ogłoszone na stronie internetowej (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wsz. zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 12.45)”.
 13. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii od 17. października od godz. 15.00.
 14. Prosimy o zapisanie się na listę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji na cały miesiąc październik. 
 15. Rodzina Misyjna bł. Bolesławy Lament  jest wspólnotą ludzi świeckich, którzy włączają się w charyzmat i posłannictwo Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Obecnie wspólnota liczy około 300 członków, a jej ośrodki znajdują się przy wielu placówkach Zgromadzenia. Do Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy Lament mogą należeć osoby niezależnie od wieku i płci. Dla osób starszych i chorych, które pragną swe cierpienia ofiarować w intencjach misyjno- ekumenicznych istnieje forma przynależenia duchowego.

       Rodzina Misyjna w Legionowie powstała w 2004 roku, obecnie liczy 26 członków z różnych parafii Legionowa i okolic. Spotkania odbywają się 2 razy w miesiącu; drugi i czwarty poniedziałek o godz. 18.00 w domu Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul Sowińskiego 17.  W  roku formacyjnym rozważamy konkretny temat, w oparciu o Słowo Boże i Pisma bł. Bolesławy .Ubogacamy się wzajemnie dzieląc się doświadczeniem życia duchowego, trudnościami i radościami na drodze wzrastania przy Jezusie.  Obejmujemy  modlitwą  siostry i misjonarzy pracujących na misjach, w miarę naszych możliwości wspieramy materialnie dzieła misyjne sióstr w Afryce: budowane i prowadzone przez nie szkoły, domy opieki dla ludzi starszych, niepełnosprawnych i sierot, placówki opieki zdrowotnej  itp. Nasza Wspólnota prowadzi adopcję serca , przekazujemy środki finansowe na utrzymanie i edukację kenijskiej dziewczynki wskazanej przez misjonarki pracujące w Afryce. Corocznie odbywamy 3-dniowe ogólnopolskie rekolekcje. W kaplicy wieczystej adoracji mamy swoje „godziny dla Jezusa”. Każdy ma szansę być apostołem jedności w swojej rodzinie, kościele i świecie.