Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE, 16 października 2022 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś S. Kryspina zapozna nas z działalnością Wspólnoty Rodziny Misyjnej, tym samym wprowadzi nas do przeżywania zbliżającego się Tygodnia Misyjnego w Kościele. Członkowie tej wspólnoty zbierać będą ofiary na powstające  w Lusace – Zambii Centrum rehabilitacyjne prowadzone Siostry  Misjonarki.
 2. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D ze szkoły podstawowej nr 7, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie dziś o godzinie 15.00 w kościele. Uwaga – spotkanie już o godz. 15.00!!! Za tydzień – podobne spotkanie dla rodziców dzieci z kl. E i F oraz z SP1.
 3. Dziś po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na akademię ku czci papieża Polaka, z okazji Dnia Papieskiego, w wykonaniu kadry i uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II.
 4. Dziś po Mszy Św. wieczornej odbędzie się kolejne Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Każdy może czuć się zaproszony. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. i chcą być wysłuchani.
 5. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii w poniedziałek od godz. 15.00 do 18.00 i potem codziennie w czasie pracy kancelarii.
 6. Codziennie o godzinie 17.30 i o 20.00 są odprawiane nabożeństwa różańcowe. Wyjątkiem są tylko poniedziałki, kiedy wieczorny różaniec będzie aż po rekolekcjach – czyli o godz. 20.45.
 7. Zapraszamy małe dzieci z klas 0 -3 na warsztaty różańcowe prowadzone przez panią katechetkę Danutę Ziółkowską w naszym domu parafialnym w każdy wtorek o g. 17.00.
 8. W piątek 21 października młodzież oazowa zaprasza na nieszpory po Mszy wieczornej. 
 9. W niedzielę 23. października po Mszy wieczornej spotkanie Kościelnej Służby Porządkowej „Totus Tuus”. Zapraszamy mężczyzn. 
 10. Akcja Katolicka zaprasza do kina Helios na film „Johnny” o księdzu Kaczkowskim w czwartek 27. października o godz. 19.00. Cena biletu 15 zł. Zapisy na rezerwację w zakrystii.
 11. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 17.30 oraz 2. listopada o godzinie 7.30 i 17.30, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i przekazujemy księdzu.
 12. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne ogłoszone na stronie internetowej (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wsz. zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 17.30)”.
 13. Prosimy o zapisanie się na listę modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji na cały miesiąc październik.