Informacje z życia Kościoła Z życia Kościoła Życie parafii

Nasz wkład w misje – Niedziela Misyjna 2022

Z okazji Dnia Misyjnego przedstawiamy nowe zdjęcia z Kenii, gdzie ojciec Barnabas co tydzień dożywia dzieci ulicy korzystając z ofiar z naszej parafii. Pamiętamy, że pieniądze składane do skarbonki w Kaplicy Adoracji, jak i wpłacane na konto Wspieraj Kaplicę Adoracji są przekazywane do diecezji Meru, w samym centrum Kenii. Jest to nasz konkretny, parafialny wkład w dzieło misji Kościoła.

Oto sam ksiądz Barnabas

Nasza już prawie dwuletnia ofiarność sprawiła, że wpłaciliśmy już 17,5 % kosztów przystosowania kaplicy bocznej kościoła do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Jeszcze kilka miesięcy takiej ofiarności i osiągniemy obiecywane Panu Bogu 25 % kosztów budowy.

Współpracownicy ks. Barnabasa nie tylko dokarmiają dzieci w Meru i innych miastach, ale także głoszą im miłość Boga, czyli Ewangelię.

Nasza działalność zainspirowała innych. Nie możemy jeszcze o tym poinformować w szczegółach, ale mamy nadzieję, że niedługo usłyszymy o większym projekcie, który pomoże księżom w Ewangelizacji dzieci w Kenii.