Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXIV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 15 września 2024 r.

• Dziś wybieramy w naszej parafii nowy skład parafialnych rad. Każdy dorosły parafianin ma prawo zagłosować na jedną osobę do duszpasterskiej oraz na jedną do ekonomicznej rady. Po Eucharystii prosimy przyjść na 2 minuty do domu parafialnego, by zagłosować.
  • Zapraszamy na film p.t. „Maryja Matka ludzkości” (o objawieniach w Guadalupe) jutro, w poniedziałek 16 września o godz. 19.15 do kina Helios. Na hasło Akcja Katolicka bilety po 16 zł.
  • Za tydzień będzie w naszej parafii kanoniczna wizytacja biskupia. Ks. Bp. Jacek Grzybowski będzie odprawiał Mszę Św. już w sobotę 21 września o godz. 18.00. W niedzielę na Zgromadzeniu Eucharystycznym o godz. 7.30 przywitamy go uroczyście w drzwiach kościoła i przekażemy klucze do świątyni. Na każdej Eucharystii przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych przekażą biskupowi sprawozdanie z ostatnich 5 lat.
  • Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej zaprasza na Mszę Świętą w intencji poległych Powstańców Warszawskich pochodzących z Legionowa. Eucharystia z udziałem kombatantów, harcerzy i pocztów sztandarowych odbędzie się w niedzielę 29 września o godzinie 11.30. Po Eucharystii zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie w domu parafialnym z ostatnim żyjącym Powstańcem batalionu „Parasol” – ppłk. Wiesławem Rylskim ps. „Brzoza”.
  • Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach:
  • W listopadzie weekendowa pielgrzymka z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu (8 do 10 listopada) pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka 200 zł w zakrystii lub kancelarii.
  • I druga pielgrzymka – w marcu przyszłego roku – do Włoch (w tym do Rzymu) z okazji Jubileuszowego Roku 2025-tej rocznicy chrześcijaństwa oraz 20 rocznicy powstania naszego kościoła. Bliższe informacje na ulotkach na stoliku z gazetami.
  • Akademia Katolicka w Warszawie zaprasza osoby mające dużo zajęć, a pragnące pogłębić swe relacje z Bogiem i wiedzę teologiczną na Studium „Teologia dla zabieganych”. W trakcie Studium można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie. Szczegóły – na ulotkach i w gazetce parafialnej.
  • Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej organizuje Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Jeśli pragniesz: doświadczać Bożej Miłości, wzrastać duchowo, poznawać Słowo Boże i odnosić je do swojego życia, przyjąć Jezusa za swojego Pana i powierzyć Mu swoje życie, znaleźć sens swojego życia, kontynuować formację duchową zapraszamy Cię na prowadzone przez proboszcza, ks. Piotra Główkę rekolekcje w czwartki od 26 września 2024r. o godz. 18:45. Tylko osoby, które ukończyły 17 rok życia mogą wziąć udział w tych ćwiczeniach duchownych, nie – młodsze.