Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 sierpnia 2024 r.

1. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ksiądz Mariusz Danelczyk od jutra zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w naszej parafii. Dziękujemy mu za 6 lat duszpasterskiej pracy w Legionowie. Piękną, widoczną pamiątką jego pracy w naszej wspólnocie będzie kapliczka św. Józefa, którą postawił we współpracy z rodzicami dzieci I-komunijnych ze szkoły Jana Pawła II. Za każdym razem kiedy będziemy przechodzić przy tej kapliczce będziemy polecać księdza Mariusza trosce Opiekuna Świętej Rodziny.
  2. Dziękujemy za ponad 500 podpisów z zeszłego tygodnia pod protestem w sprawie zmian dotyczących nauczania religii w szkołach. Z radością informujemy, że dzięki trosce dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 udało się zorganizować połączenie na lekcjach religii tylko czterech klas i to w jednym roczniku.
  3. Jutro jest Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:00 i 18:00.
  4. Za tydzień przed kościołem prowadzona będzie zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  5. Cieszymy się ze szczęśliwego pobytu i powrotu dzieci i młodzieży z kolonii parafialnych z księdzem Michałem. W następną niedzielę, na początek roku szkolnego podczas dziecięcej Mszy Świętej o godzinie 1130 będzie błogosławieństwo uczniów oraz tornistrów i przyborów szkolnych. A po Mszy Świętej o 12.45 będzie procesja eucharystyczna.
  6. Od przyszłej niedzieli – 1 września w niedziele i święta będzie znowu odprawiana Msza Święta o godzinie 1600, aw dni powszednie wracamy do odprawiania Mszy Świętej o godzinie 730.
  7. Zachęcamy do lektury naszej gazetki Verbum oraz czasopism katolickich ze sklepiku pod chórem. Oprócz tygodników Idziemy, Gość niedzielny czy Niedziela można w naszej parafii kupować także czasopismo Misyjne Drogi.
  8. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach: 14 września z ks. Tomkiem do Wąwolnicy oraz w weekendowej pielgrzymce z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu w terminie od 8 do 10 listopada pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka w kwocie 200 zł w zakrystii lub kancelarii.