Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 sierpnia 2024 r.

1. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza ksiądz Mariusz Danelczyk od 25 sierpnia zostaje zwolniony ze stanowiska wikariusza w naszej parafii. Za tydzień podziękujemy mu za 6 lat duszpasterskiej pracy w Legionowie.
  2. Dzisiaj zbierane są przed kościołem podpisy pod protestem zorganizowanym przez tygodniki katolickie; Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki w sprawie zmian dotyczących nauczania religii w szkołach., Każdy ma prawo podpisać ten protest, bo każdemu z nas zależy na dobrym, chrześcijańskim wychowaniu dzieci i młodzieży. Potrzebne jest tylko imię i nazwisko, kod pocztowy oraz podpis. W tym tygodniu nasza szkoła też poinformowała o tym, że planuje już w tym roku szkolnym połączyć na religię klasy (nawet z różnych roczników) w zespoły do 30 osób. Zachęcamy wszystkich do podpisania tego protestu. Uaktualnienie 19 sierpnia 2024: Z radością informujemy, że dzięki trosce dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 i wcześniej zaplanowanej na dziś pracy nad rozkładem zajęć udało się im zorganizować połączenie tylko 4 klas i to w jednym roczniku.
  3. Zachęcamy do lektury naszej gazetki Verbum oraz czasopism katolickich ze sklepiku pod chórem. Oprócz tygodników Idziemy, Gość niedzielny czy Niedziela można w naszej parafii kupować także czasopismo Misyjne Drogi.
  4. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach: 14 września z ks. Tomkiem do Wąwolnicy oraz w weekendowej pielgrzymce z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu w terminie od 8 do 10 listopada pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka w kwocie 200 zł w zakrystii lub kancelarii.