Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4 sierpnia 2024 r.

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja eucharystyczna.
  2. Dziś w ramach cyklu “Muzyka przy kaplicy” zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenek z Powstania Warszawskiego. Koncert o godz. 19.00 przy naszym kościele poprowadzi zespół muzyczny z Legionowa.
  3.  W przyszłą niedzielę, jak co miesiąc ofiary przeznaczone będą na zapłatę za prace przygotowawcze kościoła dla naszych organów. Można już zobaczyć jak wspaniałą okazją dla nas było kupienie tego instrumentu. Organy będą komponować się z wyglądem naszej świątyni tak, jakby robione były specjalnie dla naszego kościoła. Po cegiełki zapraszamy ofiarodawców do pana organisty.
  4. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza w niedzielę 11 sierpnia, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA. Jest to spotkanie chcących dowiedzieć się, jakie są sposoby działania grupy AA.
  5. We wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o 7:00 i o 18:00.
  6. W przyszły weekend rozpoczynają się w diecezji różne wydarzenia z okazji 104 rocznicy Cudu nad Wisłą. Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach diecezjalnych na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
  7. 15 sierpnia organizowany będzie VIII Rajd rowerowy z Legionowa do Ossowa szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 r. Wyjazd o godzi 6.45 spod legionowskiego ratusza do Ossowa. Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymają okolicznościowe koszulki. W Ossowie o godz. 9.30 zostanie odprawiona  uroczysta Msza święta z udziałem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego w kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  8. Zachęcamy do wzięcia udziału w parafialnych pielgrzymkach: 14 września z ks. Tomkiem do Wąwolnicy oraz weekendowej pielgrzymce z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu w terminie od 8 do 10 listopada pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 755. Zapisy oraz zaliczka w kwocie 200 zł w zakrystii lub kancelarii.