Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XVIII Niedziela Zwykła

 1.  Witamy dziś serdecznie nowego Wikariusza, ks. Tomasza Smolińskiego, który dotychczas posługiwał w diecezji włocławskiej. Życzymy Mu darów Ducha Św. i opieki Matki Bożej oraz wielu owoców posługi duszpasterskiej w naszej parafii. 
 2. Dziś, w ostatnim wydarzeniu naszego cyklu letnich koncertów na dziedzińcu przy kaplicy o 19.00 ucieszą nas muzyką wykonawcy tria fortepianowego: Wojciech Sojka – skrzypce, Wawrzyniec Afek – wiolonczela i Szymon Orliński – fortepian. W programie koncertów muzyka klasyczna różnych epok – od baroku do romantyzmu.
 3. Jutro obchodzimy 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Program uroczystości w Legionowie można przeczytać w naszej gazetce parafialnej.
 4. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Miesiąc ten od wielu lat w Polsce jest miesiącem trzeźwości. Kościół zachęca, aby w tym miesiącu nie kupować i nie pić alkoholu. 
 5. We wtorek – 2. sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”. Aby uzyskać ten odpust trzeba nawiedzić przynajmniej kościół parafialny i tam pobożnie odmówić – Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach Ojca Świętego. Trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i nie mieć przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 
 6. 4 sierpnia, w I Czwartek M-ca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. 5 sierpnia – I Piątek M-ca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700 i 1800. Spowiedź od godziny 17.30.  Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Tego dnia o godz. 19.00 – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w sierpniu.
 8. 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego to pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o 7.00 i o 9.00. Zapraszamy na Nabożeństwo fatimskie z różańcem i medytacją w kościele po pierwszej Eucharystii. Zaś Wojownicy Maryi zapraszają na różaniec odmawiany w drodze – ulicami naszego miasta w ramach I Soboty Miesiąca. Ruszamy spod naszego kościoła ok. godz. 7.30.
 9. Za tydzień, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja eucharystyczna.
 10. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę akademicką na Jasną Górę w diecezjalnej grupie biało-złoto-fioletowej i pielgrzymkach diecezjalnych. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie. 
 11. W kropielnicach przy głównym wejściu jest znowu woda święcona, a z dystrybutora bezdotykowego wody święconej można skorzystać przy kaplicy adoracji.
 12. Przypominamy o internetowym głosowaniu na EKO CMENTARZ w Legionowie. Jest to projekt zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego Legionowa. Obejmuje zakup pojemników, montaż tablic informacyjnych o poprawnej segregacji, a także regałów umożliwiających wymianę zniczy – „zniczodzielnię”. Realizacja tego projektu zależy od oddania jak największej liczby głosów. Głosowanie rozpocznie się 29 lipca. Zachęcamy do głosowania. Wszelkie niezbędne informacje znaleźć można na stronie legionowo.budzet-obywatelski.org.