Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 sierpnia 2024 r.

1. Dziś, jak co miesiąc ofiary przeznaczone są na zapłatę za prace przygotowawcze kościoła dla naszych organów. Zakończyliśmy już malowanie kościoła. Trwa skomplikowany proces szykowania mechanizmu instrumentu muzycznego. Ofiarodawców zapraszamy po cegiełki do pana organisty.
  2. Informujemy z radością, że w tym tygodniu udało się także zakupić i zainstalować nowe nagłośnienie w kościele. Mamy nadzieję, że już wreszcie to słychać. Dziękujemy parafianom za wszelkie ofiary, dzięki którym możemy czynić naszą świątynię piękniejszą i lepiej służącą spotkaniu każdego z nas z Chrystusem.
  3. Grupa Anonimowych Alkoholików zaprasza w niedzielę 11 sierpnia, jak w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10.00 do domu parafialnego na otwarty Mityng AA.
  4. W ramach sierpnia, jako miesiąca ofiarowania abstynencji zapraszamy po ogłoszeniach do wysłuchania świadectwa o trzeźwości.
  5. We wtorek, 13 sierpnia zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 i na różaniec fatimski z procesją, która przejdzie ulicami naszej parafii.
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach diecezjalnych na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie z okazji 104 rocznicy Cudu nad Wisłą.
  7. We czwartek, 15 sierpnia organizowany będzie VIII Rajd rowerowy z Legionowa do Ossowa szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920 r. Wyjazd o godz. 6.45 spod legionowskiego ratusza do Ossowa. W Ossowie o godz. 9.30 zostanie odprawiona  uroczysta Msza święta z udziałem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  8. 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki naszej diecezji. Msze Święte będą odprawiane jak w każda niedzielę wakacyjną.
  9. Tygodniki katolickie; Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki, zorganizowały akcję “TAK DLA RELIGII W SZKOLE. Protest wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży”. W przyszłą niedzielę będzie można podpisać protest w sprawie zmian dot. lekcji religii w szkołach. Szczegóły – w gazetce Verbum.
  10. Zachęcamy do lektury naszej gazetki Verbum oraz czasopism katolickich ze sklepiku pod chórem. Oprócz tygodników Idziemy, Gość niedzielny czy Niedziela można w naszej parafii kupować także czasopismo Misyjne Drogi.
  11. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach: 14 września z ks. Tomkiem do Wąwolnicy oraz w weekendowej pielgrzymce z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu w terminie od 8 do 10 listopada pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka w kwocie 200 zł w zakrystii lub kancelarii.

TAK DLA  RELIGII W SZKOLE

W przyszłą niedzielę 18.08.2024 będzie można podpisać protest w sprawie zmian dot. lekcji religii w szkołach.

Cztery tygodniki katolickie; Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki, zorganizowały akcję “TAK DLA RELIGII W SZKOLE. Protest wobec dyskryminacji dzieci i młodzieży”.

Protest zawiera cztery punkty z uzasadnieniami:

1. Nie zgadzam się na … łączenie uczniów z różnych klas i poziomów edukacyjnych …

2. Nie zgadzam się na … zmniejszanie liczby lekcji religii do jednej tygodniowo.

3. Nie zgadzam się … by ocena z religii nie była wliczana do średniej ocen … .

4. (obligatoryjne) – Nie zgadzam się na … umieszczanie lekcji religii jedynie na początku lub na końcu zajęć … .

Zebrane podpisy zostaną przesłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Formularz z pełnym tekstem protestu jest umieszczony na tablicy ogłoszeń (przed kościołem). Protest można wyrazić również przez internet:  www.lekcjereligiiwszkole.pl