Kolęda Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5 lutego 2023 r.

  1. Dziś po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. Dziękujemy za posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowych państwu Chmura, państwu Laskowskim, czterem młodym osobom, panom z Totus Tuus oraz p. Zakrystiance i p. Kościelnemu.
  3. Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na swoją pielgrzymkę do Płocka 11 lutego. Zapisy u ks. proboszcza.
  4. W następną niedzielę – 12. lutego, w ramach obchodów Światowego Dnia Chorych, podczas Mszy Świętych o godzinie 12.45 oraz o godz. 18.00, będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy tych, którzy mogą przybyć do kościoła na tę Mszę Świętą. Po Eucharystii o 18.00 jak co miesiąc będzie jeszcze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych. Zapraszamy.
  5. W następną niedzielę po każdej Mszy Świętej nasza parafia oraz Diakonia Miłosierdzia Domowego Kościoła prowadzić będzie zbiórkę żywności z długimi terminami ważności oraz artykułów chemicznych, które zostaną przewiezione dla osób żyjących na wschodzie Ukrainy, do Bachmutu objętego teraz ciężkimi walkami.
  6. Pan Marcin zbierający parę tygodni temu pieniądze na leczenie przekazał podziękowanie: „Chciałbym podziękować Księdzu Proboszczowi oraz Parafianom za okazane wsparcie w walce przeciwko mojej chorobie. Dziękuję, że zakupiliście Państwo książki i wspomogliście w ten sposób zakup potrzebnych mi leków. Obiecuję modlitwę oraz składam serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc. kwota zebrana to 1040zł.” Marcin
  7. Organizujemy z naszej parafii wyjazd z księdzem proboszczem – Rekolekcje Pielgrzymkowe do Włoch – śladami świętego Ojca Pio do San Giovanni Rotondo w terminie 9-16 czerwca.  Informacje zostały umieszczone na plakacie, który został powieszony w gablocie przed kościołem, w biuletynie parafialnym oraz na ulotkach położonych na stoliku z tyłu kościoła. Chętne osoby proszone są o kontakt z księdzem proboszczem oraz pod numerem podanym na plakacie i ulotkach.
  8. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas u siebie w domach, serdecznie dziękujemy. W tym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające na następujących ulicach: Leśnej, Sowińskiego i Norwida. Dokładny program kolędy na najbliższy tydzień jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  9. Jeśli kogoś ominęliśmy podczas wizyty duszpasterskiej, to można jeszcze dopisać się na kolędę na piątek 10 lutego od 17.00 do 21.00 lub sobotę 11 lutego od 10.00 do 13.00. Prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii osobiście, telefonicznie lub internetowo. Jednocześnie prosimy parafian, żeby przekazali sąsiadom, że osoby, które co najmniej od 2017 roku nie przyjmowały wizyty księdza będą przez nas traktowane jako osoby spoza wspólnoty, za które się modlimy i pragniemy je włączyć do tej wspólnoty. Jednakże jeśli takie osoby będą potrzebowały jakichś spraw z kancelarii par., to najpierw musimy zapoznać się z nimi przez wizytę duszpasterską; nawet jeśli to będzie np. w maju.

Program kolędy:

6 lutego – poniedziałek

  od 17.00 w bloku: 50 – Norwida 14 – kl. I

                          49- Norwida 15 – kl. I

  od 19.00 w bloku: 49- Norwida 15 – kl. II oraz kl. III

7. lutego – wtorek

         od 17.00 w blokach:      69 – Leśna 6 kl. I i II

         od 19.00 w blokach:      69 – Leśna 6 kl. III

50 – Norwida 14 – kl. IIi III

8. lutego – środa

         od 17.00 w blokach:      70 – Leśna 4 kl. I i III    

od 19.00 w blokach:      70 – Leśna 4 kl. II

                                      71 – Sowińskiego 7a kl.

9 lutego– czwartek

       od 17.00 w blokach:      72 – Sowińskiego 7 kl. I oraz kl. II

       od 19.00 w blokach:      72 – Sowińskiego 7 kl. III

                                             71 – Sowińskiego 7a kl. II oraz III

10 lutego – piątek

od 17.00:    Leśna 12 oraz kolęda dodatkowa                                            

11 lutego – sobota

                   od 10.00 do 13.00 kolęda dodatkowa

Prosimy parafian z tych adresów o odebranie w zakrystii ogłoszeń o kolędzie i powieszenie ich na drzwiach klatki schodowej. Przypominamy, że dzwonimy do drzwi tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz po roku 2016. Prosimy o przekazanie sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – muszą nas wcześniej o tym jakoś wcześniej powiadomić.