Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 stycznia 2023 r.

IV Niedziela ZWYKŁA

  1. Dziś jeszcze, przed 2 lutego będzie ostatnia okazja do wspólnego kolędowania. Zapraszamy razem z chórem Belcanto działającym przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Legionowie na takie wspólne śpiewanie dziś po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  2. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli nas u siebie w domach, serdecznie dziękujemy. W tym tygodniu odwiedzimy z wizytą duszpasterską rodziny mieszkające na następujących ulicach: Marysieńki, Sowińskiego, Norwida i Ogrodowa. Dokładny program kolędy na najbliższy tydzień jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
  • W czwartek– 2. lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 800, 1700 i 1800. Podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie gromnic. Gromnice będzie można kupić przed kościołem przed Mszą Świętą. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta. Taca w ten dzień będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Tego dnia też jest pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek, 3. lutego – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź od godziny 16.30. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla chrzestnych oraz rodziców dzieci, które mają być ochrzczone w tym miesiącu.
  • W sobotę, 4. lutego – pierwsza sobota miesiąca. Na różaniec fatimski zapraszamy o godz. 8.00. O tej samej godzinie Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta. Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na swoją pielgrzymkę do Płocka 11 lutego. Zapisy u ks. proboszcza.
  • Organizujemy z naszej parafii wyjazd z księdzem proboszczem – Rekolekcje Pielgrzymkowe do Włoch – śladami świętego Ojca Pio do San Giovanni Rotondo w terminie 9-16 czerwca.  Informacje zostały umieszczone na plakacie, który został powieszony w gablocie przed kościołem, w biuletynie parafialnym oraz na ulotkach położonych na stoliku z tyłu kościoła. Chętne osoby proszone są o kontakt z księdzem proboszczem oraz pod numerem podanym na plakacie i ulotkach.
  • „Niepubliczna Szkoła Podstawowa, im. Jana Pawła II, w Legionowie, zaprasza na dzień otwarty. Odbędzie się on 04 lutego (sobota), od godz. 10 do 14, w budynku przy ul. Piłsudskiego 47. W programie między innymi: – spotkanie z dyrekcją i nauczycielami szkoły czy – zabawa w salach tematycznych”.
  • Także Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie zaprasza rodziców i kandydatów do klas – od pierwszej do ósmej – na dzień otwarty, w sobotę 4 lutego, w godzinach od 10 do 13. Jest to okazja do zobaczenia szkoły oraz spotkania się z nauczycielami i uczniami. Więcej informacji na stronie: www.salezy.pl

Jeśli kogoś ominęliśmy podczas wizyty duszpasterskiej, to można jeszcze dopisać się na kolędę na piątek 10 lutego od 17.00 do 21.00 lub sobotę 11 lutego od 10.00 do 13.00. Prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii osobiście, telefonicznie lub internetowo. Jednocześnie prosimy parafian, żeby przekazali sąsiadom, że osoby, które co najmniej od 2017 roku nie przyjmowały wizyty księdza będą przez nas traktowane jako osoby spoza wspólnoty, za które się modlimy i pragniemy je włączyć do tej wspólnoty. Jednakże jeśli takie osoby będą potrzebowały jakichś spraw z kancelarii parafialnej, to najpierw musimy zapoznać się z nimi przez wizytę duszpasterską; nawet jeśli to będzie np. w maju czy w lipcu.

Program kolędy:

30 stycznia – poniedziałek

  od 17.00 w bloku: 41 – Sowińskiego 11 – kl. I i II

  od 19.00 w bloku: 41 – Sowińskiego 11 – kl. III i IV

31 stycznia – wtorek

  od 17.00 w blokach:      44 – Sowińskiego 5 kl. I

                                             43 – Marysieńki kl. I – II

  od 19.00 w blokach:      43 – Marysieńki kl. III oraz kl. IV

1. lutego – środa

  od 17.00 w blokach:      45- Norwida 7 – kl. II-III

                                             44 – Sowińskiego 5 – kl. III

  od 19.00 w blokach:      45- Norwida 7 – kl. I

                                             44 – Sowińskiego 5 – kl. II

4 lutego – sobota

  od 10.00 w bloku:                      47- Norwida 11 – kl. I, II oraz kl. III

                                             48- Norwida 13 – kl. I

  od 12.00 w bloku:                      48- Norwida 11 – kl. II i III

                                             46 – Ogrodowa 2 kl. I, II oraz III

6 lutego – poniedziałek

  od 17.00 w bloku: 50 – Norwida 14 – kl. I

                                 49- Norwida 15 – kl. I

  od 19.00 w bloku: 49- Norwida 15 – kl. II oraz kl. III

7. lutego – wtorek

            od 17.00 w blokach:          69 – Leśna 6 kl. I i II

            od 19.00 w blokach:          69 – Leśna 6 kl. III

50 – Norwida 14 – kl. IIi III

8. lutego – środa

            od 17.00 w blokach:          70 – Leśna 4 kl. I i III         

od 19.00 w blokach:          70 – Leśna 4 kl. II

                                               71 – Sowińskiego 7a kl.

9 lutego– czwartek

         od 17.00 w blokach:          72 – Sowińskiego 7 kl. I oraz kl. II

         od 19.00 w blokach:          72 – Sowińskiego 7 kl. III

                                                         71 – Sowińskiego 7a kl. II oraz III

10 lutego – piątek                                                                         

  17.00-21.00 kolęda dodatkowa     

                                         

11 lutego – sobota

od 10.00 do 13.00 kolęda dodatkowa

Prosimy parafian z tych adresów o odebranie w zakrystii ogłoszeń o kolędzie i powieszenie ich na drzwiach klatki schodowej. Przypominamy, że dzwonimy do drzwi tylko do tych, którzy przyjmowali księży chociaż raz po roku 2016. Prosimy o przekazanie sąsiadom, że jeśli chcą nas przyjąć – muszą nas wcześniej o tym jakoś wcześniej powiadomić.