Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś przed kościołem w całej Polsce trwa zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.
 2. Za tydzień zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce przed kościołem dla Nikodema Wasilewskiego. Nikodem choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni, typu 1 (najbardziej niebezpieczna odmiana rdzeniowego zaniku mięśni).
 3. „Jałmużna Wielkopostna 2021” może być złożona do skarbonki pod chórem. Będzie ona w tym roku darem na WSPARCIE budowy kaplicy adoracji oraz dokarmiania dzieci ulicy z Kenii. Zrezygnujmy w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóżmy do skarbonki. Można jeszcze ze stolika zabrać „Skarbonki Miłosierdzia”, które zapełniać będziemy w domu. Wypełnione Skarbonki przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Palmową. W zeszłym roku z powodu pandemii wiele tych skarbonek nie wróciło do naszej grupy charytatywnej. Zachęcamy by odnaleźć je i przynieść w tym roku.
 4. Dziś, jak w każdą niedzielę po południu KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz by przyjąć Komunię Świętą o godz. 1430. Jednakże adoracja będzie tylko do 1500, gdyż o tej porze rozpocznie się modlitewne spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 C i D ze szk. nr 7 przygotowujących się do I Komunii Świętej. Za tydzień o tej porze będzie spotkanie dla klas 3 E i F.
 5. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Kto chciałby wysłuchać konferencji o Liturgii Wielkiego Tygodnia może przyjść do kościoła w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 6. W czwartek – 4. marca pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. W piątek – 5. marca pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730 , 1700 i 1800. Spowiedź Święta od godziny 1630. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godzinie 1845 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 2100. Księża udadzą się do chorych od godziny 900.
 8. W piątek o godzinie 1900 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone na Wielkanoc. W Wielkim Poście nie ma chrztu dzieci – prosimy wziąć to pod uwagę w swoich planach.
 9. W sobotę – 6. marca pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 800 do 1000. Na różaniec fatimski o 800 zapraszamy przede wszystkim członków wszystkich KŻR – będzie to comiesięczne spotkanie formacyjne tej grupy parafialnej.
 10. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu – dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845 oraz na Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1700. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 11. W następną niedzielę Msza Święta o godz. 1600 będzie ofiarowana ze specjalną modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy.
 12. Jeśli któreś z małżeństw chciałoby jeszcze dołączyć do wspólnoty Domowego Kościoła prosimy, by zgłosiło się do księży.
 13. Wznawia swoją pracę dawna schola młodzieżowa i będzie przygotowywać śpiewy na Triduum Paschalne. Kto z młodych dorosłych chciałby do nich dołączyć niech przyjdzie na przesłuchanie głosu w sobotę na godz. 1500 do domu parafialnego.
 14. Od dziś będziemy się starali na zakończenie Mszy Świętej odmawiać w intencji Kościoła Katolickiego modlitwę do św. Michała Archanioła. Prosimy, w gazetce parafialnej lub na stronie, zapoznać się z historią i uzasadnieniem potrzeby wypowiadania tej modlitwy po zakończeniu każdej Eucharystii.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.