Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 lutego 2024 r.

 1. Dziś przed kościołem grupa charytatywna św. Br. Alberta zbiera datki do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”.
 2. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godzinie 15.00 zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie.
 3. Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o 1630, dla dorosłych o 1715, dla młodzieży i dorosłych o 1845. Gorzkie Żale – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonki w kaplicy adoracji.
 4. W naszej parafii przeprowadzone będą warsztaty z pedagogiem i psycho-edukatorem pod nazwą “Budowanie więzi opartych na miłości”. Ich celem jest pokazanie w praktyce jak unikać błędów w dialogu z ludźmi, szczególnie rodziców z dziećmi. Warsztaty obejmują 15 co-tygodniowych spotkań i rozpoczną się w domu parafialnym jutro, w poniedziałek, 26 lutego o godz. 18.30. Zgłoszenia – do ks. proboszcza. Jednorazowa konferencja na ten sam temat odbędzie się 2 marca o godz. 17.00.
 5. 1. marca – I piątek miesiąca. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2100. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Tomasz będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale. W tym dniu w sali domu par. o godz. 19.00 – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w święta wielkanocne. Od 9:00 księża z Komunią Świętą odwiedzą chorych.
 6. 2. marca – pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec i Nabożeństwo fatimskie po Mszy o 7.30. „Wojownicy Maryi” zapraszają mężczyzn po tej Eucharystii na różaniec odmawiany na ulicach naszego miasta.
 7. W niedzielę, 3. Marca zapraszamy chętnych do rozmowy z księdzem proboszczem na tematy kościelne w czasie Spotkania Synodlanego o godz.19:00.
 8. Organizowana jest pielgrzymka na Misterium Mąki Pańskiej do Kałkowa-Godowa 9. Marca. Bliższe informacje – na tablicy ogłoszeń.
 9. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Koszt to 2000 zł. W planie kolonii są piesze wycieczki w góry,  zwiedzanie Krakowa, Jasnej Góry, Wadowic czy Kalwarii Zebrzydowskiej; ponadto dyskoteki, różne warsztaty, aquapark w Krakowie czy Energylandia w Zatorze. Wszyscy zakwaterowani będą w pokojach z łazienką w ośrodku wypoczynkowym w Zembrzycach. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.
 10. Biuro pielgrzymkowe Królowa Pokoju zaprasza na tańszą niż czerwcowa pielgrzymkę do Medjugorie samolotem w kwietniu. Zgłoszenia i dodatkowe informacje – na stronie www.krolowapokoju.com.pl, na ulotkach pod chórem oraz pod numerem telefonu biura Królowej Pokoju  668282511.
 11. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie organizuje dni otwarte dla rodziców i dzieci zainteresowanych nauką i wychowaniem w niepublicznej szkole katolickiej. Takich dni do wyboru będzie kilka: w sobotę 7 marca od godziny 17 do 19. Pozostałe informacje są dostępne na plakacie oraz stronie internetowej: salezy.pl