Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 18 lutego 2024 r.

 1. Dziękujemy za zeszłotygodniowe ofiary na ogrzewanie kościoła. Dzięki Waszej ofiarności jesteśmy w stanie opłacić rachunki za energię i gaz.
 2. W dniu dzisiejszym, przed kościołem Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym rozprowadza przed kościołem książki „Czyściec w życiu ziemskim”.
 3. Rodziców dzieci z klas trzecich E z SP 7 oraz SP 1, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godzinie 15.00 zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie. Rodziców z dziećmi z klas trzecich A, B, C i D zapraszamy za tydzień o godzinie 15.00.
 4. Prosimy o modlitwę za katechumenów 18-letnią Julię i 12-letniego Adama, którzy w naszej parafii z początkiem Wielkiego Postu zaczęli przygotowanie do chrztu i za rok na Wielkanoc otrzymają ten sakrament.
 5. Jeszcze dziś można dołączyć do 33-dniowych rekolekcji oddania swego życia Panu Jezusowi przez Maryję, żeby zakończyć je razem z resztą parafian w czasie Rekolekcji Wielkopostnych 20 marca. W zakrystii można zakupić materiały potrzebne do przeżycia tych ćwiczeń duchownych. Każdy będzie je przeżywał indywidualnie, korzystając z książki.
 6. Droga Krzyżowa – w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o 1630, dla dorosłych o 1715, dla młodzieży i dorosłych o 1845.
 7. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 8. Jałmużnę Wielkopostną możemy składać do skarbonki w kaplicy adoracji.
 9. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny po krótkiej przerwie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu ,,Oto cała ja” w poniedziałek 19 lutego o godz. 19.00 w domu zakonnym ul. Sowińskiego 17. W planie praca twórcza dotycząca piękna i talentów. Zaproszenie jest skierowane do dziewczyn i kobiet w wieku 15-30 lat. Szczegóły na plakatach i w mediach społecznościowych.
 10.  Zapraszamy do kina Helios na film Wandea o powstaniu ludu francuskiego w obronie wiary przeciwko brutalnej rewolucji francuskiej w końcu XVIII wieku. w środę 21 lutego o godz. 19.30. Na hasło Akcja Katolicka bilety po 15 zł.
 11. .W naszej parafii przeprowadzone będą warsztaty z pedagogiem i psycho-edukatorem pod nazwą “Budowanie więzi opartych na miłości”. Ich celem jest pokazanie w praktyce jak unikać błędów w dialogu z ludźmi, szczególnie rodziców z dziećmi. Warsztaty obejmują 15 co-tygodniowych spotkań i rozpoczną się w domu parafialnym 26 lutego o godz. 18.30. Zgłoszenia – do ks. proboszcza. Jednorazowa konferencja na ten sam temat odbędzie się 2 marca o godz. 17.00.
 12. Organizowana jest pielgrzymka na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa-Godowa 9. Marca. Bliższe informacje – na tablicy ogłoszeń.
 13. Zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnych koloniach dla dzieci od czwartej klasy szkoły podstawowej i starszych oraz dla młodzieży. Wyjazd planowany jest od 14 do 22 sierpnia. Koszt to 2000 zł. W planie kolonii są piesze wycieczki w góry,  zwiedzanie Krakowa, Jasnej Góry, Wadowic czy Kalwarii Zebrzydowskiej; ponadto dyskoteki, różne warsztaty, aquapark w Krakowie czy Energylandia w Zatorze. Wszyscy zakwaterowani będą w pokojach z łazienką w ośrodku wypoczynkowym w Zembrzycach. Więcej informacji oraz zapisy wraz z zaliczką w wysokości 500 zł u ks. Michała.
 14. Biuro pielgrzymkowe Królowa Pokoju zaprasza na tańszą niż czerwcowa pielgrzymkę do Medjugorie samolotem w kwietniu. Zgłoszenia i dodatkowe informacje – na stronie www.krolowapokoju.com.pl, na ulotkach pod chórem oraz pod numerem telefonu biura Królowej Pokoju  668282511.