Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Zwykła

Dziś, jak w każdą 2 niedzielę miesiąca, taca na ogrzewanie kościoła 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11 lutego 2024 r.

 1. Dziś, w ramach obchodów Światowego Dnia Chorych, podczas Mszy Świętych o godzinie 12.45 oraz o godz. 18.00, będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Zapraszamy chorych, którzy mogą przybyć do kościoła na te Msze Święte. Po Eucharystii o 18.00 jak co miesiąc będzie jeszcze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie chorych. Zapraszamy.
 2. Wszystkim, którzy przyjęli nas u siebie, w ramach wizyty duszpasterskiej dziękujemy. Cieszymy się z tych spotkań i mamy nadzieję, że Wy również. W sumie odwiedziliśmy ok. ok. 2 250 rodzin, czyli około 10 procent mniej niż rok temu. Wiemy, że nie wszyscy mogli otworzyć przed nami swoje drzwi, między innymi z powodu ferii zimowych. Liczymy na spotkanie za rok. Składka kolędowa, którą uzbieraliśmy wystarczy na pierwszą ratę za organy (kiedy je znajdziemy) lub na przygotowanie chóru dla tego instrumentu.
 3. 14. lutego – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 900, 1630, 1800 i 1930. W tym dniu obowiązuje post ścisły. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. Zapraszamy parafian, by od Środy Popielcowej rozpocząć u nas w kościele 33-dniowe rekolekcje oddania swego życia Panu Jezusowi przez Maryję. W sklepiku pod chórem można zakupić materiały potrzebne do przeżycia tych ćwiczeń duchownych. We wtorek 13 lutego po Mszy wieczornej w kościele będzie konferencja wstępna wprowadzająca do tych rekolekcji. Jednakże każdy będzie je przeżywał indywidualnie, korzystając z książki.
 5. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 1845. Osoby odpowiedzialne za wspólnoty parafialne niech zgłoszą się do ks. proboszcza, by wziąć odpowiedzialność za modlitwę Drogi Krzyżowej o 17.15 w kolejne piątki Wielkiego Postu.
 6. Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1715. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
 7. W najbliższy piątek, 16. lutego, Ruch Światło-Życie zaprasza na Msze po łacinie. Po Mszy Świętej zapraszamy na Nieszpory w języku polskim.
 8. Wojownicy Maryi zapraszają na Noc Duchowej Walki o Błogosławieństwo dla Polski. Jednoczymy się we wspólnej modlitwie, by przepraszać za nasze Polaków grzechy i błagać Boga w Trójcy Świętej Jedynego przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy w piątek, 16. Lutego od 21:00, a o 24:00 będzie Eucharystia. Jeśli jakaś grupa parafialna zechce poprowadzić jakąś część różańca – prosimy o zgłoszenie do ks. Proboszcza.
 9. Na film „The Chosen” o Chrystusie i Apostołach, (pierwsze dwa odcinki) zapraszamy w następną sobotę 17. Lutego o godz. 16:00 w kinie Helios Legionowo.
 10. Organizowana jest pielgrzymka na Misterium Męki Pańskiej do Kałkowa-Godowa 9. Marca. Bliższe informacje – na tablicy ogłoszeń.
 11. Nie ma już możliwości dopisania się na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie w czerwcu. Jednakże inne biuro pielgrzymkowe zaprasza na krótszą i tańszą pielgrzymkę w kwietniu, ale też samolotem. Zgłoszenia i dodatkowe informacje – na ulotkach pod chórem pod numerem telefonu biura Królowej Pokoju  668282511 i www.krolowapokoju.com.pl,
 12. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Legionowie organizuje dni otwarte dla rodziców i dzieci zainteresowanych nauką i wychowaniem w niepublicznej szkole katolickiej. Takich dni do wyboru będzie kilka: w sobotę 24 lutego od godziny 10 do 13, 7 marca od godziny 17 do 19. Pozostałe informacje są dostępne na plakacie oraz stronie internetowej: salezy.pl