Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
II NIedziela po Narodzeniu Pańskim

 1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
 2. Od tego tygodnia ruszamy z wizytą duszpasterską do tych rodzin, które nas zaprosiły. W tym tygodniu odwiedzimy rodziny z następujących ulic: Hetmańska, Husarska, Leśna, Mieszka I, Pałacowa, Siwińskiego, Sobieskiego Wilanowskiej i Zwycięstwa. Dokładny program kolędy na ten tydzień jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. 
 3. Jednakże, poza wizytą w domu proponujemy parafianom, którzy nas przyjmą, ale także i tym, którzy obawiali się nas przyjąć do mieszkania Eucharystię za wszystkich mieszkańców poszczególnych bloków. Będzie to Msza Święta w ich konkretnych intencjach, jakie wypiszą na kartkach, które będziemy rozdawali na kolędzie i które potem złożą tego dnia przed ołtarzem. Terminy tych Mszy Świętych na najbliższy tydzień także są na tablicy ogłoszeń.
 4. Jeśli ktoś jeszcze chce, żebyśmy odwiedzili go z Bożym błogosławieństwem – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź kancelarii. Można także zgłosić się na kolędę przez parafialną stronę internetową.
 5. W środę o 17.00 w kaplicy – modlitwy Kół Żywego Różańca.
 6. W czwartek 6. stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kredy i kadzidła, które zabierzemy do domu, by oznaczyć drzwi naszych mieszkań. W tym dniu ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na misje. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. 
 7. Ogłoszenie z Urzędu Miasta o Orszaku Trzech Króli:
 8. W piątek, 7 stycznia – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Spowiedź Święta od godziny 16.30. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża udadzą się do chorych od godz. 9.00.
 9. Tego samego dnia o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu.
 10. Za tydzień w niedzielę, 9.stycznia Msza Święta o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, a po niej będzie jeszcze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o ich uzdrowienie. 
 11. Także w przyszłą niedzielę, po mszy wieczornej zapraszamy mężczyzn na spotkanie grupy Totus Tuus.
 12. Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety synodalnej, którą przekazał nam Papież Franciszek. Można ją otrzymać w zakrystii lub pobrać z parafialnej strony internetowej. Zaś w połowie stycznia będzie można uzupełnić ankietę synodalną przy pomocy świeckich członków Zespołu Synodalnego.