7. Niedziela zwykła

1. W środę 26. lutego – Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godzinie 700, 900, 1630, 1800 i 1930. W tym dniu obowiązuje post ścisły i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W tym dniu Caritas rozpocznie akcję „Jałmużna Wielkopostna 2020”, pod hasłem: „Dar Juniora dla Seniora”. Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do Skarbonki. Twój dar pomoże osobom starszym. Członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta będą rozdawali przed kościołem „Skarbonki Miłosierdzia”. Wypełnione Skarbonki przynosimy do kościoła w Niedzielę Palmową.
  3. Droga Krzyżowa będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych o godzinie 1715, dla młodzieży i osób późno wracających z pracy o godzinie 1900.
    Gorzkie Żale z nauką pasyjną będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1700.
    Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu pozostałych warunków uzyskania odpustu.
  4. W tym roku przypada 80. rocznica bestialskiego mordu dokonanego przez Niemców 26. lutego 1940r. w Palmirach na 191 mieszkańcach Legionowa i okolic. Oficjalne uroczystości rocznicowe, organizowane przez władze i Społeczność Legionowa odbędą się na cmentarzu w Palmirach 26. lutego 2020r. o godzinie 1200. Odjazd darmowego autobusu – przystanek przy Ratuszu Miejskim w Legionowie o godzinie 1045. Msza Święta w intencji ofiar będzie odprawiona w kościele Świętego Józefa Oblubieńca N.M.P. przy ul. Piłsudskiego 5, 27. lutego 2020r. o godzinie 1800.
  5. W ramach przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, zapraszamy na modlitewne czuwanie w czwartek – 27. lutego po Mszy Świętej o godzinie 1800.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.