19. Niedziela zwykła

1. W środę – 15. sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P., Matki Bożej Zwycięskiej – głównej Patronki naszej diecezji. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 730, 900, 1015, 1130 i 1800. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
    W tym dniu przypada 98. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920r. zwanej „Cudem nad Wisłą”, który upamiętnia tryptyk w Konkatedrze na Kamionku wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. Wszyscy, którzy w tym dniu nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga, jeśli spełniają pozostałe warunki uzyskania odpustu, uzyskują odpust zupełny.
  2. W następną niedzielę – 19. sierpnia o godzinie 1900 w naszym kościele odbędzie się koncert Chóru Filharmonii z Taipei (Tajwan). Chór został utworzony w 1972r. Śpiewał na wszystkich kontynentach świata. Uczestniczył w uroczystościach kanonizacyjnych Matki Teresy z Kalkuty w 2016r. w Watykanie. Organizatorzy – Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Zenon Durka serdecznie zapraszają.
  3. NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze Rada Oddziału w Legionowie serdecznie zaprasza mieszkańców Miasta Legionowo do Ratusza Miejskiego na wystawę plakatów poświęconą błogosławionemu Ks. Jerzemu Popiełuszce.
  4. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w wyjeździe rowerowym na obchody 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie. Zbiórka 15. sierpnia o godzinie 730 pod kościołem garnizonowym w Legionowie. Więcej informacji pod numerem kontaktowym podanym na plakacie informacyjnym.
  5. W związku ze świętem Wojska Polskiego Fundacja Instytut Patrium zaprasza mieszkańców na projekcję filmu o Generale Józefie Hallerze pt. „Błękitna Armia 1917-1919”, która odbędzie się w dniu 17. sierpnia o godzinie 1800 w Miejskiej Bibliotece Publicznej POCZYTALNI ul. Tadeusza Kościuszki 8a, Centrum Komunikacyjne w Legionowie. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakacie w gablocie przy do kościoła i przy wejściu do kancelarii.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich: Idziemy, Niedziela i Gość Niedzielny. Są do nabycia w sklepiku pod chórem.