Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzała ciasta, soki i miody. Kuria diecezjalna zobowiązała nas, by dziś także przed kościołem przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na rzecz Kościoła prześladowanego w Libanie.
 2. Dziś na pierwszej Mszy Świętej były pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Pan organista także nie będzie ich roznosił. Można je otrzymać od niego po każdej Mszy Świętej pod chórem.
 3. Można jeszcze zgłosić swoich zmarłych na wypominki roczne.
 4. Przypominamy, że przez cały listopad można w ciągu 8 dowolnych dni uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. (SZCZEGÓŁY – w gazetce).
 5. W piątek po mszy wieczornej młodzież oazowa zaprasza na modlitwę Nieszporami. 
 6. Przygotowując parafię do zimy, będziemy zamiatać teren wokół kościoła. Zapraszamy parafian do takiej pracy w sobotę, 20 listopada od godz. 14.00.
 7. Za tydzień młodzież z naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 18.00. Ze względów epidemicznych zapraszamy parafian na Eucharystię w innych godzinach, żeby dać pierwszeństwo rodzinom kandydatów. 
 8. Wspólnota Międzynarodowego Wolontariatu Sacre Coeur „Serce dla świata” zaprasza młodych w wieku 18-35 lat do zaangażowania w wolontariat misyjny
  z możliwością posługi w innym kraju.
  Spotkanie informacyjne odbędzie się on-line  dnia 24 listopada o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 9. W adwencie chcielibyśmy, aby na Roraty na godz. 6.45 rano umożliwić dzieciom przyjście i otrzymanie po Eucharystii bułeczki i kakao na śniadanie przed szkołą. Rodzice, którzy chcieliby pomóc w przygotowywaniu tego posiłku proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii.
 10. I znów zapraszamy do kina Helios w Legionowie na dobry film – tym razem o św. bracie Albercie – „Nędzarz i Madame”. Seans odbędzie się 4 grudnia o godz. 10.30. Na listę można się zapisać w zakrystii.
 11. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostanie powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne w zakrystii, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Można ją wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu. Parafian chętnych do pracy w Zespole Synodalnym zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub kancelarii.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Przepraszamy, ale omyłkowo w gazetce parafialnej wydrukowane zostały ogłoszenia z zeszłego tygodnia.