Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela Zwykła

 1. W poprzednią niedzielę Z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy prawie 4 000 zł dla uzdolnionej młodzieży z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Od tygodnia od Abpa. Mieczysława Mokrzyckiego mamy  przy ołtarzu relikwie św. Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość przyjęcia tych relikwii, a szczególnie uczniom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Zachęcamy do podejścia do ołtarza i do modlitwy przy tych relikwiach.
 3. Ks. Arcybiskup przywiózł ze sobą trzy książki o św. Janie Pawle II: „Najbardziej lubił wtorki”, „Miejsce dla każdego” oraz „Sekretarz dwóch papieży”, których jest współautorem. Każda książka już jest przez Arcybiskupa osobiście podpisana. Można je jeszcze kupić w sklepiku pod chórem lub zamówić jeśli się skończą. Ks. Jacek przywiezie je ze Lwowa na rekolekcje adwentowe w grudniu. Ofiara 30 zł za książkę jest przeznaczana na Wyższe Seminarium Duchowne we Lwowie. 
 4. W kiosku pod chórem są także do nabycia kalendarze na rok 2022 oraz „Oremus” na najbliższe trzy miesiące. Wspólnota Krwi Chrystusa rozprowadza przed kościołem Ewangelię z rozważaniami na każdy dzień przyszłego roku
 5. Od dziś  do 12 grudnia w każdą niedzielę o godz. 17.00 będzie w naszej parafii kurs przedmałżeński.
 6. O godzinie 1730 i o 20.00 są odprawiane nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy także dzieci na to nabożeństwo. Dla nich jest konkurs związany z uczestnictwem w tej modlitwie. Przez cały miesiąc piszą oni list do M czyli do Maryi.
 7. W środę 13. października po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na ostatnią już w tym roku procesję z figurą MB Fatimskiej po ulicach naszego osiedla. Prosimy o wzięcie ze sobą świec lub kupienie ich w zakrystii. Z racji tej procesji tego dnia nie będzie już różańca o 20.00.
 8. Za tydzień 17.10. po mszy wieczornej czyli o 19.00 pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z nowej grupy przygotowania wraz z rodzicami.
 9. W tym tygodniu zakończyliśmy instalację monitoringu świątyni. Informujemy wszystkich wchodzących do kościoła, że obiekt jest monitorowany.
 10. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 12.45 oraz 2. listopada o godzinie 8.00 i 17.30 , a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na przygotowanych kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i przekazujemy księdzu.
 11. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wsz. zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 12.45)”.
 12. Intencje na Msze Święte na przyszły rok można zamawiać w dni powszednie w  kancelarii i zakrystii.
 13. Od 10.10.2021, co niedzielę, w domu parafialnym, o godz. 17.00, odbywa się kurs przedmałżeński. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 14. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zamykanie za sobą drzwi do kościoła.