Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXIX Niedziela Zwykła

 1. Kurs przedmałżeński w naszej parafii trwa do 12 grudnia w każdą niedzielę o godz. 17.00 w domu parafialnym.
 2. Codziennie o godzinie 17.00 i o 20.00 są odprawiane nabożeństwa różańcowe.
 3. Dziś po mszy wieczornej czyli o 19.00 pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania z nowej grupy przygotowania wraz z rodzicami.
 4. Piątek – 22 października to dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Tego dnia po Mszy Świętej o 7.30 i o 18.00 zapraszamy na indywidualne błogosławieństwo relikwiami świętego Papieża Polaka. Po Mszy wieczornej nastąpi przeniesienie relikwii na jej stałe miejsce w Kaplicy Adoracji.
 5. Następna niedziela – 24 października  jest w Kościele Niedzielą Misyjną. Z tej okazji  będziemy gościć   w naszej parafii Siostry Misjonarki św. Rodziny z Legionowa wraz  z współpracującą z siostrami Rodziną Misyjną.  Siostry podzielą się z nami słowem o swojej pracy. Przy wyjściu z kościoła członkowie rodziny misyjnej zbierać będą ofiary na misje sióstr w Zambii, Tanzanii i Kenii, można  poczęstować się lizakiem, by  poczuć smak dawania. Taca tego dnia będzie także przeznaczona na misje.
 6. Przypominamy, że na misje przeznaczone są też ofiary składane do skarbonki w Kaplicy Adoracji, gdyż wysyłamy je co tydzień do Afryki dla dzieci ulicy głodujących w Kenii. Od momentu poświecenia naszej kaplicy wysłaliśmy już tam 2,5 tys. złotych.
 7. Trwają prace przy remoncie schodów prowadzących do kościoła od strony ul. Piłsudskiego. Przepraszamy za utrudnienia.
 8. Zachęcamy parafian do obejrzenia w kinach filmu „Fatima”. Bardzo dobry film o objawieniach Matki Bożej ponad sto lat temu w Portugalii. W sobotę 23 nasza parafia zarezerwowała poranny seans o 9.30 na ten film w legionowskim kinie Helios. W zakrystii można zarezerwować miejsce na wspólne oglądanie tego dobrego kina.
 9. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada o godz. 12.45 oraz 2. listopada o godzinie 8.00 i 17.30 , a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na przygotowanych kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i przekazujemy księdzu.
 10. Na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić, np.: „Wypominki: za śp. Władysławę, Władysława, Kazimierę i Kazimierza Główka oraz wsz. zm. z r. Główka i Gawrońskich (na 1.11. godz. 12.45)”.
 11. Intencje na Msze Święte na przyszły rok można zamawiać w dni powszednie w  kancelarii i zakrystii.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zamykanie za sobą drzwi do kościoła, szczególnie tych zewnętrznych.