Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 24 września 2023r.

 1. Dziś – przez całą niedzielę chór parafialny prowadzi kawiarenkę w salce na plebanii. Można zjeść dobre ciasta domowej roboty, napić się kawy lub herbaty. Środki zebrane będą przeznaczone na organizację warsztatów muzyczno-liturgicznych, które odbędą się w ostatni weekend października. Na obydwa wydarzenia już teraz serdecznie zapraszamy.
 2. Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej zaprasza dziś o godzinie 11.30 na Mszę Świętą z udziałem kombatantów, harcerzy i pocztów sztandarowych w intencji poległych Powstańców pochodzących z Legionowa.
 3. Zebranie informacyjne dla rodziców dzieci, które chcą dołączyć do grup parafialnych oraz dzieci uczestniczących już w grupie bielanek, scholanek i ministrantów młodszych odbędzie się za tydzień po Mszy Świętej o godz.11.30 przy zakrystii.
 4. Rodziców dzieci z klas trzecich A, B, C i D ze szkoły podstawowej nr 7 zapraszamy dziś wraz z dziećmi do kościoła na godzinę 15.00 na spotkanie rozpoczynające kurs do I Komunii Świętej.
 5. W związku z prośbą Konferencji Episkopatu Polski codziennie po Mszy Świętej wieczornej modlić się będziemy szczególnie w intencji Ojczyzny i mądrych, odpowiedzialnych wyborów naszego Narodu.
 6. .Co wtorek zapraszamy do domu parafialnego na konferencję dla chętnych dorosłych pragnących rozwijać swoją wiarę w ramach Kursu Dojrzałości Chrześcijańskiej.
 7. We wtorek 26 września o godz. 19.15 w kinie Helios będzie wyświetlany film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Jest to film inny niż pokazywane ostatnie przez telewizję. Powstawał przez 20 lat i zawiera rozmowy z  rodziną i świadkami życia błogosławionych. Bilety są już dostępne po 15 zł na hasło Akcja Katolicka.
 8. W środę 27 października LO króla Jana III Sobieskiego będzie świętować 40 lecie swojego istnienia. Zapraszamy na 9:00 absolwentów, nauczycieli, uczniów i rodziców na dziękczynną Eucharystię, którą sprawować będzie także absolwent tej szkoły – ks. kanclerz kurii warszawsko-praskiej – ks. prałat Maciej Miętek.
 9. Za tydzień, 1 października, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie procesja eucharystyczna.
 10. Instytut Prymasa Wyszyńskiego zaprasza na piknik z bł. Stefanem Wyszyńskim 1 października w domu Instytutu w Choszczówce. Szczegóły – na plakacie przed kościołem.
 11. W sobotę 7 października zapraszamy na pielgrzymkę do Płocka. Będziemy podróżowali śladami Św. Faustyny Kowalskiej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 12. 9 października rozpocznie się w naszej parafii prowadzony przez świeckich katolicki Kurs Alfa dla ludzi, którzy mają wielkie wątpliwości co do wiary w Chrystusa. Jeśli ktoś ma w rodzinie lub wśród znajomych takie osoby, może wziąć dla nich leżące na stoliku pod chórem zaproszenie na pierwsze, próbne spotkanie tego kursu 9 października o 19.00 w naszym domu parafialnym.
 13. Organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem dnia 21.października (Sobota). Będziemy modlić się w intencji życia nienarodzonego oraz o dar potomstwa dla osób starających się o dzieci. Po drodze odwiedzimy również Sanktuarium Maryjne w Sierpcu. Zapisy u ks. Tomka.
 14. Domowy Kościół zaprasza na wspólną, bezalkoholowa zabawę w Sylwestra prowadzoną przez wodzireja w Sali Bankietowej „Melodia” w Legionowie. Bliższe informacje na parafialnej stronie internetowej.