Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na seminarium duchowne naszej diecezji.
 2. Bardzo dziękujemy Panu Bogu za wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do rozpoczęcia istnienia naszej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu: za parafian, projektantkę – panią Elżbietę Leszczyńską, organizatorów zbiórek, w tym młodzież oazową, ofiarodawców i rzemieślników. Dziękujemy także im wszystkim za każdy wkład w to dzieło. Dziękujemy także wszystkim organizatorom i uczestnikom pikniku parafialnego. Eucharystia zjednoczyła nas także na poziomie społecznym – także po prostu, jako wspólnotę międzyludzką.
 3. Przypominamy także, że duża część naszych ofiar zbieranych na kaplicę została przekazana dla „dzieci ulicy” głodujących w Kenii. Dalej podczas adoracji będzie można złożyć ofiary do skarbony w kaplicy na dożywianie tych dzieci, aby Eucharystia dawała życie także w tym wymiarze bardzo naturalnym.
 4. Kaplica nasza jest darem dla Boga z wdzięczności za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Za dwa tygodnie na placu przed naszym kościołem pokazany będzie spektakl Teatru „A” z Gliwic o Kardynale Tysiąclecia. Sprowadziliśmy ten teatr jako dar wdzięczności dla wszystkich ofiarodawców i pracowników budujących naszą kaplicę. Plakat informacyjny o spektaklu można zobaczyć w gazetce parafialnej.
 5. Jednocześnie dziękujemy Prezydentowi Miasta Legionowa z urzędnikami i Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za wielką pomoc we wszystkich naszych inicjatywach.
 6. Od dziś już – następny etap – zapraszamy codziennie do wypełnienia naszej kaplicy modlitwą.
 7. Grupa Anonimowych Alkoholików „Szansa” zaprasza na otwarty miting dziś i w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 10.00 w domu parafialnym przy naszym kościele. W pozostałe niedziele odbywają się mitingi zamknięte.
 8. Dziś po mszy wieczornej obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa kontynuująca przygotowanie). W zakrystii można odbierać zgłoszenia do nowej grupy (kl. 8 i starsi).
 9. W poniedziałek 13. września po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na procesję z figurą MB Fatimskiej po ulicach naszego osiedla. Prosimy o wzięcie ze sobą świec lub kupienie ich w zakrystii.
 10. Zapraszamy na zbiórki ministrantów i nowych kandydatów (najwcześniej z 4 klasy) w soboty o godzinie 9.00. Na spotkanie scholi zapraszamy w soboty na 9.30, a bielanek na godz. 11.15.
 11. Wspólnota Oazy Dzieci Bożych w naszej parafii zaprasza na spotkanie dzieci z kl. od 3 do 5. W każdy piątek od 17:00 do 17:45 w sali domu parafialnego. Na spotkania oazy młodzieżowej zapraszamy młodzież (od VI kl. SP)  w piątki o 19.00.
 12. Zebranie informacyjne dla rodziców dzieci, które chcą dołączyć do grup parafialnych oraz dzieci uczestniczących już w grupie Oazy Dzieci Bożych, bielanek, scholanek i ministrantów młodszych odbędzie się w przyszłą niedzielę – 16. września po Mszy Świętej o godz.16.00 przy kancelarii.
 13. Rodziców dzieci z klas trzecich ze szkoły podstawowej nr 1 oraz nr 7, które mają przygotowywać się do I Komunii Świętej w przyszłym roku w naszej parafii zapraszamy na spotkanie organizacyjne za dwa tygodnie, 26 września po Mszy Świętej o godzinie 16.00 w kościele. Ogłosimy wtedy terminy Pierwszej Komunii Świętej na przyszły rok.
 14. We wtorek, 14. września będzie Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę, 15 września – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, a w sobotę – święto św. Stanisława Kostki. Msze Święte będą odprawione o godzinie 7.00, 7.30 i 18.00.
 15. W piątek, 17 września Msza Święta wieczorna będzie liturgicznym początkiem pracy formacyjnej w tym roku dla wszystkich grup parafialnych. Zapraszamy.