XI Niedziela Zwykła

1. Tydzień temu na świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 1000 zł.
  2. Dziś zachęcamy, by pomóc naszemu gościowi – po Mszy Świętej będzie on zbierał  przed kościołem ofiary na swoją pracę misyjną w Gruzji.
  3. Zachęcamy do wzięcia ze stolika pod chórem i przeczytania małych publikacji pt. „Dzieci w sieci” oraz „Gdy dziecko pyta o seks”.
  4. Zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 15.50. Także, by przyjąć Komunię Świętą zapraszamy o godz. 14.30 i 15.30.
  5. W związku z większą możliwością uczestniczenia w Eucharystii w czasie pandemii oraz czasem sesji dla studentów od dzisiejszej niedzieli kończymy już internetowe relacje z naszych Mszy Świętych na You Tube. Bardzo dziękujemy naszej młodzieży z firmy Rec&stream za ofiarne przekazywanie naszej modlitwy za pośrednictwem mediów.
  6. Zapraszamy codziennie na Nabożeństwo czerwcowe o 17.30.
  7. Zapraszamy dziś po Mszy wieczornej na procesję fatimską z różańcem uliczkami naszych osiedli.
  8. A jeszcze później – o 20.00 zapraszamy na pierwszy na naszym terenie przykościelnym letni koncert muzyki klasycznej organizowany we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w ramach cyklu „Muzyka przy kaplicy”. Będzie to możliwość w pięknym otoczeniu obok naszej świątyni wysłuchać muzyki fortepianowej w wykonaniu legionowianina Wojciecha Kruczka. Biografię artysty i program recitalu można przeczytać w naszej gazetce Verbum.
  9. Następne koncerty w ramach tego cyklu będą także w niedzielę 20 i 27 czerwca o godz. 20.00. Za tydzień wysłuchamy utworów m.in. Brahmsa, Chopina czy Beethovena w wykonaniu pianisty Michała Junga i skrzypaczki Niny Górskiej.
  10. We wtorek o 18.45 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na spotkanie formacyjne.
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia 19 czerwca. Informacje – na tablicy ogłoszeń.
  12. Klub Podróżnika Fundacji Pasja Życia zaprasza w piątek 18 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z przedstawicielami Wolontariatu Misyjnego Salvator, którzy opowiedzą o swojej pracy w Zambii.
  13. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Verbum.