Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Zwykła

  1. 2. lutego – w święto Ofiarowania Pańskiego, który był też dniem życia konsekrowanego zebraliśmy prawie 4100 zł na wsparcie dla  zakonów kontemplacyjnych.
  2. Dziś przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej Diecezji.
  3. Dziś Msza Święta o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Potem będzie jeszcze modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o ich uzdrowienie. Zapraszamy.
  4. W przyszła niedzielę po Mszy Świętej na 16.00 zacznie się spotkanie rodziców i dzieci z kl. 3 A, D i E ze szkoły numer 7 przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  6. Rozpoczynamy cotygodniową katechezę dla dorosłych. Będzie to się nazywało Wieczór o Eucharystii. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się we wtorek 22 lutego. Zaczniemy o godzinie 17.15 adoracją Najświętszego Sakramentu wraz z rozważaniami, następnie o godz. 18.00 będziemy sprawować Najświętszą Eucharystię, a tuż po niej proponujemy konferencję o Eucharystii i Adoracji. Wiele osób nie będzie mogło dotrzeć do naszego kościoła, dlatego wychodzimy do Was z transmisją internetową. Mozna jej szukać 22 lutego na naszej parafialnej stronie internetowej lub na kanale You Tube. 
  7. Chcemy rozpocząć drugą edycję kursu przygotowującego dorosłych do czytania Słowa Bożego na Eucharystii – w sytuacjach, gdy nie ma na niej lektorów zwyczajnych. Zachęcamy by w zakrystii zapisać się na ten kurs. Szczególnie prosimy o to dorosłych, którzy najczęściej przychodzą na Eucharystie w niedzielę o 16.00 i 18.00, gdyż na tych Mszach świętych najczęściej brakuje osób do czytania.
  8. Został nam ostatni miesiąc na wypełnienie ankiety synodalnej. Bardzo prosimy o wzięcie udziału w tym pomyśle papieża Franciszka. Poszczególne pytania tej ankiety dla ułatwienia jej wypełniania omówione są na parafialnej stronie internetowej.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich. 
  10. Jest dziś wśród nas p. Marcin Żukowski – animator wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletni wolontariusz Światowych Dni Młodzieży. Od 10. roku życia zmaga się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w Kościele. Zajmuje się również sprzedażą książek religijnych. Nabywając książkę będzie można pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu. Pan Marcin podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia.