Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dziękujemy dwóm firmom z terenu naszej parafii za poprawienie systemu wentylacji powietrza w kościele oraz sprzątniecie brudu i pajęczyn u szczytu świątyni.
 2.  Dziękujemy za piękny udział w rekolekcjach wielkopostnych. W najbliższych dniach codziennie będziemy w czasie Eucharystii rozgrzeszać tych, którzy zostawili spowiedź na ostatnia chwilę. Ostatnia okazja na pojednanie z Bogiem będzie w Wielką Środę o godz. 19.30 w czasie Celebracji Sakramentu Pojednania.
 3. W ramach rekolekcji młodzież legionowska razem z zespołem Muodekoty zebrała ponad 2670 zł, które wystarczą na kamizelkę kuloodporną dla 18 – letniego Atrioma, który jest teraz w armii ukraińskiej. Dziękujemy młodzieży za to, że chciała wspomóc Ukrainę.
 4. Rośliny do naszego przykościelnego ogrodu podarowała nam rodzina małej Eli Snopkiewicz, która ciężko choruje. Kto chciałby Eli pomóc prosimy, by wziął ze stolika z gazetami ulotkę o jej chorobie i wspomógł ją jednym procentem ze swojego podatku.
 5. Dziś przynosimy do kościoła Skarbonki z Jałmużną Wielkopostną. 
 6. Dziś Msza Święta o godz. 16.00 będzie odprawiona w intencji osób chorych, ale modlitwa o uzdrowienie chorych przed Najświętszym Sakramentem będzie o GODZ. 15.00.
 7. Dziś po Mszy Św. wieczornej odbędzie się Otwarte Spotkania Synodalne w sali domu parafialnego. Każdy może czuć się zaproszony. Szczególnie zapraszamy takie osoby, które mają potrzebę wypowiedzenia swoich pytań, opinii, wątpliwości, pomysłów itp. i chcą być wysłuchani. Plan spotkania:  Modlitwa, krótki wykład „ O co chodzi w tym Synodzie?”, kilka głosów w dialogu synodalnym oraz rozmowy przy kawie i herbacie.
 8. Tradycyjnie członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta sprzedają palmy. za dobrowolną ofiarę. Sprzedają oni również świeczki-paschaliki Caritasu. Zebrane fundusze będą przeznaczone dla biednych
 9. Zapraszamy na codzienny różaniec w intencji pokoju po mszy wieczornej.
 10. We wtorek katecheza dla dorosłych będzie wprowadzeniem do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Zapraszamy tych, którzy chcieliby dowiedzieć się jak przeżywać najważniejsze dni w Liturgii w ciągu roku. Kolejna taka katecheza – o przeżyciach Wielkiego Piątku będzie w Wielki Czwartek po Liturgii Wieczerzy Pańskiej. Także pół godziny przed każdą liturgią będzie wprowadzenie do dobrego przeżycia kolejnych dni Triduum.
 11. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna; Post ścisły obowiązuje w Wielki Piątek.
 12. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę będzie możliwa indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 8.00 – 17.00. Jeśli grupy parafialne podejmą się dyżurów czuwania nocnego przy Jezusie osamotnionym w Ogrójcu oraz uwięzionym w ciemnicy – to będzie możliwość adoracji także w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek. Prosimy odpowiedzialnych za grupy zarezerwować swoje dyżury w zakrystii.
 13. W Wielki Piątek będzie ostatnie w tym Wielki Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Zapraszamy na godz. 15.00 na Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a potem na Drogę Krzyżową. Nowenna w Wielką Sobotę też będzie o godz. 15.00.
 14. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy też na Ciemną Jutrznię o godz.8.00. Po ciemnej jutrzni – różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.
 15. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 16.00. Na stoliku z gazetami znajdują się ulotki z objaśnieniem symboliki święconki oraz pomocą w poprowadzeniu modlitwy podczas śniadania wielkanocnego.
 16. Lektorów i nadzwyczajnych lektorów zapraszamy do zakrystii ministranckiej, by zapisali się na czytania i psalmy, które wykonają w czasie Triduum Paschalnego.
 17. Zapraszamy dziewczynki na spotkanie Bielanek w ramach przygotowania do procesji wielkanocnej – sobota, 16 kwietnia 11:15. Prosimy parafian o pomoc w zebraniu kwiatów dla bielanek na procesję.
 18. Liturgia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego będzie odprawiana w takich godzinach: 

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800;

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 1800;

Noc Zmartwychwstania Pańskiego (w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę) – Liturgia Wigilii Paschalnej o godzinie 2100 (jest to noc czuwania – więc prosimy przygotować się na długie celebrowanie tej najważniejszej nocnej Liturgii w ciągu roku; prosimy każdego na tę noc obowiązkowo wziąć do kościoła świecę z lampionem).

Rano w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godzinie 600. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godzinie 730 i o 1600; reszta Eucharystii – jak w każdą niedzielę.