Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

 1. Tydzień temu do puszek przed kościołem dla Nikodema Wasilewskiego, który choruje na SMA zebraliśmy prawie 2672,20 zł. Jego bliscy dziękują za pomoc.
 2. Dziś taca miała być przeznaczona na ogrzewanie kościoła, jednakże prosimy, aby taca była zwyczajna, a to co mielibyście przeznaczyć na ogrzewanie kościoła po Mszy Świętej zbierzemy do puszek dla rodzin poszkodowanych po pożarze przy ul. Królowej Jadwigi 4 i przekażemy do Ośrodka Pomocy Społecznej, który je rozdzieli  dla poszkodowanych rodzin.
 3. Dziś, KOŚCIÓŁ JEST OTWARTY do godz. 16.00. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu oraz, by przyjąć Komunię Świętą o godz. 14.30 i 15.30.
 4. Działa już monitoring terenu wokół pomnika Jana Pawła II. Jest on już dostępny na naszej stronie internetowej. Dziękujemy wszystkim, którzy starali się o ochronę tego szczególnego dla nas miejsca oraz władzom miasta Legionowa za przychylenie się do petycji mieszkańców.
 5. Wspólnota „Rodzina Pielgrzymkowa” przy par. św. Jana Kantego zachęca do udziału w niedzielnej modlitwie przy figurze św. Jana Pawła II w parku Jego imienia Spotykamy się w każdą niedziele o godz. 15.30.
 6. Ta sama wspólnota pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowa organizuje pielgrzymkę pieszą na Jasna Górę w dniach od 6 do 14 sierpnia. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się w terminie do 10 kwietnia. Kontakt jest na tablicy ogłoszeń.
 7. Zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Kto chciałby wysłuchać konferencji o Wielkim Tygodniu może przyjść do kościoła w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
 8. W piątek 19. marca – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca N.M.P.. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00. Trwa nowenna przed tym świętem – modlitwy do św. Józefa odmawiane są codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 9. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 1630, 1715 i 1845, a Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w każdą niedzielę o godzinie 1700.
 10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od niedzieli za tydzień – w dniach 21-24 marca. Prowadzić je będzie ks. Paweł Rossa misjonarz pracujący na Ukrainie. Msza rekolekcyjna dla dzieci będzie o 16.30, a dla młodzieży o 19.30. Prosimy już sobie zarezerwować te dni na ćwiczenia duchowne.
 11. Za tydzień – w niedzielę o godz. 15.00 będzie spotkanie rodziców i dzieci z kl.3 A i B z SP7 przygotowujących się do I Komunii  Świętej.
 12. Już prawie rok temu – na początku pandemii nasza parafia założyła kanał na YouTube, aby parafianie, mogli uczestniczyć w życiu parafii, aby mogli śledzić liturgię i wydarzenia przez Internet bezpośrednio z naszej świątyni. Jednak, żeby zwiększyć jakość transmisji potrzebujemy przynajmniej 1000 subskrypcji; brakuje jeszcze około 250. Bardzo prosimy o pomoc – żeby zaznaczać i dawać te subskrypcje na YouTube i jednocześnie przekazywać dalej.
 13. Bardzo prosimy gazetkę „Verbum” przekazać tym parafianom, którzy już dawno nie byli w kościele. Jest w niej list od proboszcza skierowany właśnie do nich. Prosimy, by jedna gazetka była przez każdego obecnego dziś w kościele przekazana do przeczytania przynajmniej 3 rodzinom znajomych i sąsiadów.