Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Adwentu

 1. Dziękujemy za zeszło-tygodniowe ofiary na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy prawie tyle samo pieniędzy co w poprzednim miesiącu. Spodziewamy się, że wraz z październikowymi ofiarami wystarczy to na opłacenie kosztów ogrzewania. Kiedy tylko opłacimy rachunki – poinformujemy o tym parafian. 
 2. Dziś u nas przed kościołem, jak i w całej Polsce prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 12.45 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.
 3. Dziś na Mszy Świętej o godz. 16.00 i 18.00 pieśni prowadzić będzie zespół Zbrucz z Tarnopola. Po Eucharystii będzie można kupić od nich ich płyty CD i różańce. A dochód przeznaczają oni na wsparcie katolickiego kościoła w Tarnopolu.
 4. Dziś o 19.00 będzie spotkanie nowej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania
 5. Codzienne Msze Święte roratnie są o 15 minut wcześniej – o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. Można je kupić w sklepiku pod chórem. Po roratach dzieci otrzymają naklejki oraz bułeczki na śniadanie przed szkołą. 
 6. Pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będą one roznoszone po domach.
 7. Członkowie Koła Charytatywnego Świętego Brata Alberta rozprowadzają bożonarodzeniowe świece „Caritas”. Nabywając taką świecę pomagamy biednym. W Wigilię na żadnym stole nie może zabraknąć świecy „Caritas”. Świece można nabyć przy wejściu do domu parafialnego.
 8. Od dziś można się włączyć się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” Fundacji Małych Stópek. To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem akcji jest wsparcie samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi opiekują. W związku z tym przy ołtarzu znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do samodzielnego przygotowanej paczuszki dla jednego noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel. Dary pozostawione pod choinką przed Świętami, zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Legionowie.
 9. Zachęcamy także, by wziąć udział w internetowej akcji charytatywnej „Wirtualna choinka”.
 10. W środę będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 6.45, 7.30 i 18.00. Tego dnia na Mszy Świętej będzie możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego – blankiety są na stoliku z gazetami.
 11. W następną niedzielę – 12. grudnia, rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Prowadzić je będzie ks. Jacek Kocur ze Lwowa, który odwiedził nas niedawno wraz z abp. Mokrzyckim, kiedy przywieźli nam relikwie św. Jana Pawła II. Rekolekcje będą trwały do środy – 15. grudnia. 
 12. W przyszłą niedzielę 12. grudnia młodzież oazowa będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny, a także zdrowe miody i koncentraty naturalnych soków. Zachęcamy do wsparcia. 
 13. Papież Franciszek zaprosił każdego z nas do wzięcia udziału w Synodzie o Synodalności Zapraszamy wszystkich do wypełnienia ankiety synodalnej. Można je otrzymać w zakrystii lub pobrać z parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Chętnych do pracy w Zespole Synodalnym zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub kancelarii.
 14. Kto będzie chciał żebyśmy w styczniu odwiedzili go w ramach kolędy czyli wizyty duszpasterskiej z Bożym błogosławieństwem mieszkania – prosimy o zgłoszenie swego adresu w zakrystii, bądź w kancelarii. 
 15. Przypominamy, ze zostały wprowadzone ograniczenia w ilości ludzi w kościele, ale nie ma takich tłumów, żeby zbyt łatwo zwalniać się z uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Ograniczenia dotyczą tylko osób niezaszczepionych, a w Legionowie zaszczepiło się ponad 62% mieszkańców. Zachęcamy też by wyspowiadać się przed świętami. Jeśli nie w niedzielę, to w tygodniu.W dni powszednie w kościele jest tylko około 30-40 osób na powierzchni równej marketom