Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 27 listopada 2022 r

 • Bardzo dziękujemy za pieniądze zebrane tydzień temu, a także wpłacone na konto parafialne na ogrzewanie kościoła. Przy zebranej tak rekordowej ilości ofiar wydaje się, że możemy utrzymywać wystarczającą temperaturę w naszej świątyni. Kiedy przyjdzie rachunek za pierwszy miesiąc ogrzewania poinformujemy, czy to wystarczyło na opłacenie tych kosztów. Ale ufamy, że raczej nie będzie problemu. Dziękujemy za Wasze świadectwo poczucia współodpowiedzialności za nasze wspólne dobro.
 •  Dziękujemy parafianom, którzy pomagali odśnieżyć terytorium kościoła.
 • Dziękujemy członkom Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie, którzy w sklepach Biedronki zbierali w ramach Banku Żywności jedzenie dla ubogich.
 • Dziś rozpoczyna się Adwent – czas przygotowania do powtórnego przyjścia Chrystusa oraz do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Od jutra codzienne Roraty będą odprawiane o godz. 6.45. Prosimy na te Msze Święte wziąć ze sobą obowiązkowo lampiony roratnie. Można je kupić w sklepiku pod chórem. Po roratach dzieci otrzymają naklejki konkursowe i bułeczki na śniadanie przed szkołą. Rodzice mający wydawać ten posiłek spotkają się dziś w domu parafialnym po Mszy Świętej o godz. 11.30.
 • Dziś błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Nikt z parafii nie będzie ich roznosił po domach. Można je będzie otrzymać od ministrantów po każdej Mszy Świętej w kościele.
 • Członkowie Koła Charytatywnego Św. Br. Alberta rozprowadzają bożonarodzeniowe świece „Caritas”. Nabywając taką świecę pomagamy biednym. W Wigilię na żadnym stole nie może zabraknąć świecy „Caritas”. Świece można nabyć przy wejściu do kościoła.
 • Dziś po Mszy Świętej o 11.30 – spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialny wyjazd na ferie zimowe.
 • Rodziców dzieci z klas trzecich E i F ze szkoły podstawowej nr 7 oraz SP 1, które przygotowują się do I Komunii Świętej zapraszamy wraz z dziećmi na spotkanie dziś po Mszy Świętej o godzinie 16.00. Przypominamy, że rodzice mają przynieść ze swoich parafii zgodę na I Komunię oraz metryki chrztu dzieci.
 • Gorąco prosimy mężczyzn o zgłoszenie się do chóru parafialnego. Przesłuchania dla kandydatów będą jeszcze dziś po Mszy wieczornej.
 • W czwartek – 1. grudnia pierwszy czwartek miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 18.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • W piątek, 2. grudnia – pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 6.45, 730, 1700 i 1800. Spowiedź od godziny 16.30. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Księża udadzą się do chorych od godz. 9.00.
 • Tego samego dnia o godzinie 19.00 w sali domu parafialnego – konferencja dla rodziców i kandydatów na chrzestnych dla dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu, szczególnie w święta Bożego Narodzenia.
 • W sobotę, 3. grudnia – pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na różaniec i Nabożeństwo fatimskie o godz. 7.30.
 • Do końca listopada prosimy o zgłaszanie parafian znających się na finansach, remontach i sprawach prawno – organizacyjnych na kandydatów do Parafialnej Rady Finansowej. Kandydat ma być praktykującym katolikiem, który jest zainteresowany życiem naszej parafii. Kolejny kandydat jest przedstawiony w gazetce parafialnej.
 • ___________________________________________________________________________________________________
 • 2 Kandydat do Finansowej Rady Parafialnej
  • Stanisław Chmura, lat 48.
  • Katolik, mąż i ojciec dwójki dzieci.
  • Doktor nauk rolniczych.
  • Z Parafią Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa związany od 16 lat.
  • Z zamiłowania majsterkowicz.
 • 3 Kandydat do Finansowej Rady Parafialnej
  • Robert Czapski lat 51 urodzony w Warszawie.
  • Żonaty, trójka dzieci, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
  • Od 25 lat prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie projektowania architektonicznego.