Ogłoszenia parafialne

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. o godzinie 1700 będzie odprawione nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok 2017. Za udział w tym nabożeństwie wszyscy spełniający wymagane warunki uzyskują odpust zupełny.
 2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i początek Nowego Roku 2018. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu Kościół udziela odpustu zupełnego wszystkim wiernym, którzy w kościele lub kaplicy pobożnie będą uczestniczyli w modlitwie słowami hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź” celem uproszenia opieki Boga na cały rok. Należy spełniać pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa w tych intencjach, w których modli się Ojciec Święty.
 3. W czwartek – 4. stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek – 5. stycznia pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte będą odprawiane o godzinie 700, 730, 1700 i 1800. Po Mszy Świętej o godzinie 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2200.
  O godzinie 1900 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu.
 5. W sobotę – 6. stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na misje.
 6. W przyszłą niedzielę – 7. stycznia zapraszamy członków wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających przy naszej parafii na spotkanie opłatkowe. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1700 w domu parafialnym.
 7. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na jasełka przygotowane przez przedstawicieli grup dziecięcych i młodzieżowych działających przy naszej parafii. Jasełka będzie można obejrzeć o godzinie 1900 w naszym kościele.
 8. Wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli księży z wizytą duszpasterską serdecznie dziękujemy. W tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian zamieszkałych:
  • 2. stycznia – wtorek – w blokach: 305, 306, 307 i 310;
  • 3. stycznia – środa – w blokach: 101, 102, 103, 104 i 105;
  • 4. stycznia – czwartek – w blokach: 106, 107, 108, 109 i 110;

  Dokładny rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem i przy kancelarii parafialnej.

 9. Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu Legionowskiego Chóru Kameralnego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie odbędzie się 6. stycznia o godzinie 1900 w naszym kościele. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich.