Informacje z życia Kościoła Z życia Kościoła

Napełniać życie Miłosierdziem
Warsztaty o lęku

Zapraszamy na warsztaty do Domu Św. Faustyny w Ostrówku, prowadzone przez ks. dr. Tomasza Knopa w oparciu o spotkanie z tekstami biblijnymi.

W naszych warsztatach chcemy pochylić się nad tematem lęku, który dotyczy każdego człowieka, a doświadczamy go w najróżniejszych sytuacjach życiowych. Pojawia się jako pierwsze uczucie, gdy się rodzimy i jest ostatnim, gdy umieramy. Towarzyszy nam przez całe życie i jest najsilniejsze, bo wiąże się z naturalną koniecznością obrony siebie i swojego życia. Lęk ma różne oblicza: lęk przed byciem sobą, brakiem akceptacji, samotnością, podejmowaniem decyzji, uczuciami a nawet miłością.

Bóg kieruje do nas Słowo: Nie bój się, bo ja jestem z Tobą (Iz 41, 10). To Słowo wydaje się być często Słowem abstrakcyjnym doświadczeniowo i mało pomocnym w naszej codzienności. Jednak, wierząc Bogu, chcemy poddać się prowadzeniu i mocy Słowa, by ono kształtowało nasze serca, a ostatecznie prowadziło ku większemu zaufaniu Jemu i pokojowi wewnętrznemu.

Warsztaty prowadzone są metodą bibliodramy; rozpoczynamy od osobistego rozważania tekstu biblijnego, po którym nastąpi możliwość wcielania się w role osób ze sceny ewangelicznej a na końcu – omówienie przeżyć z tym związanych. Praca ta obejmuje zarówno ciało, psychikę i duszę człowieka, a wszystko w klimacie wolności, akceptacji, zrozumienia oraz wzajemnego szacunku i zaufania.

Na warsztatach poruszone będą tematy:

• Jak radzić sobie z lękiem? Jak go oswoić?
  • Co zrobić, żeby wydostać się z permanentnego stanu zagrożenia?
  • Jak wykorzystać lęk, żeby pobudzał i mobilizował energię twórczą?

Informacje organizacyjne:

• prowadzący: ks. dr Tomasz Knop – wykładowca, kierownik duchowy, psychoterapeuta;
  • czas trwania warsztatów: piątek, 26 listopada br., od godz. 18.00 (kolacja) do 28 listopada (niedziela), godz. 13.00 (obiad);
  • należy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik, długopis, leki (jeśli ich używasz) maseczkę ochronną i inne środki bezpieczeństwa, które uważasz za stosowne;
  • telefon info: 730 153 707
  • zapisys.faustyna.ostrowek@gmail.com
    • przy zapisie prosimy o podanie imienia i nazwiska, miejscowości oraz nr telefonu;
    • po otrzymaniu potwierdzenia zapisu poprosimy o wpłatę wciągu 5 dni roboczych bezzwrotnej zaliczki w wysokości 150 zł;
    • nr konta: 88 1600 1462 18177333 6000 0008, Zgromadzenie Sióstr Jezusa Miłosiernego; z dopiskiem: warsztaty o lęku;
    • jeśli obostrzenia związane z COVID-19 spowodują konieczność odwołania warsztatów, zaliczki zostaną Państwu zwrócone;
  • pełen koszt uczestnictwa wynosi 350 zł.

Źródło: diecezja.waw.pl