Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Chrystusa Króla

 1. W zeszłym tygodniu zebraliśmy prawie 3 300 zł na rzecz Kościoła prześladowanego w Libanie. W związku z apelem abpa Stanisława Gądeckiego dziś odbywa się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Kto chciałby złożyć taką ofiarę może w dniu dzisiejszym wrzucić ją do skarbonki w kaplicy adoracji. Prosimy także o modlitwę za uchodźców, jak i za naszych żołnierzy strzegących granic Ojczyzny. Zachęcamy dzieci do namalowania laurek, które wyślemy do policjantów i strażników granicznych.
 2. Pod chórem można otrzymać od pana organisty pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Nie będzie on ich roznosił po domach.
 3. Dziś obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. Należy zachować wszystkie warunki uzyskania odpustu.
 4. Przypominamy, że przez cały listopad można w ciągu 8 dowolnych dni uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych
 5. Dziś młodzież z naszej parafii otrzyma Sakrament Bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 18.00. Ze względów epidemicznych zapraszamy innych parafian na Eucharystię w pozostałych godzinach – żeby dać pierwszeństwo rodzinom kandydatów. Młodzież zadecydowała, że ich darem dla parafii będą ramy dla obrazu Wniebowzięcia NMP, które właśnie przygotowywane są u rzemieślnika. Dziękujemy za ich wkład w wystrój kościoła.
 6. Dziękujemy parafianom biorącym udział w sprzątaniu terenu parafialnego przed zimą
 7. Wspólnota Międzynarodowego Wolontariatu Sacre Coeur „Serce dla świata” zaprasza młodych w wieku 18-35 lat do zaangażowania w wolontariat misyjny
  z możliwością posługi w innym kraju. Spotkanie informacyjne odbędzie się on-line  dnia 24 listopada o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie. 
 8. W dniach 26 i 27 listopada Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie w „Biedronce” przy ul. Sowińskiego będzie zbierał żywność na Święta dla osob potrzebujacych w ramach Banku Żywności. Prosimy o wsparcie. 
 9. Dzieci ze szkoły nr 1 bedą miały w przyszłą niedzielę na Eucharystii o 12:45 rocznicę I Komunii Świętej. Innych parafian zapraszamy na Eucharystię w pozostałych godzinach.
 10. W adwencie chcielibyśmy, aby na Roraty na godz. 6.45 rano umożliwić dzieciom przyjście i otrzymanie po Eucharystii bułeczki i kakao na śniadanie przed szkołą. Rodzice, którzy chcieliby pomóc w przygotowywaniu tego posiłku proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii. Zachecamy do zakupu, bądź przygotowania sobie lampionów na roraty.
 11. Zapraszamy do kina Helios w Legionowie na film o św. bracie Albercie – „Nędzarz i Madame”. Seans odbędzie się 4 grudnia o godz. 10.30. Na listę można się zapisać w zakrystii.
 12. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Ankiety są dostępne w zakrystii, ale można je pobrać również z naszej parafialnej strony internetowej lub strony diecezji. Parafian chętnych do pracy w Zespole Synodalnym zapraszamy do zgłoszenia się w zakrystii lub kancelarii.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.