Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13 października 2024 r.

1. Młodzież – stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziękują bardzo za zeszłotygodniowe ofiary na wsparcie zdolnych uczniów. Dziś nasza młodzież oazowa rozprowadza miody zbierając pieniądze na rekolekcje wakacyjne.
  2. Dziś, jak co miesiąc taca przeznaczona jest na zapłatę kolejnej raty za organy, żeby mógł ruszyć kolejny etap prac konstruktorskich przy instrumencie.  Dziękujemy za wszelkie dary. Ofiary można też wpłacać na konto bankowe podane w gazetce lub blikiem na telefon kancelaryjny. Ofiarodawców zapraszamy do pana organisty po odbiór cegiełek. Zachęcamy do przeczytania w dzisiejszej gazetce parafialnej Notatki informacyjnej Ekonomicznej Rady Parafialnej w tematach finansowych.
  3. Po południu zapraszamy na różaniec w jedności z papieżem Franciszkiem w intencji pokoju na świecie połączony z procesją fatimską ulicami naszego osiedla (prosimy wziąć ze sobą świece). Różaniec dziś będzie wyjątkowo o 17:00 i tylko na procesji.
  4. Wieczorem natomiast zapraszamy na Mszę Świętą o uzdrowienie osób chorych o godzinie 1800 i modlitwy o uzdrowienie po tej Eucharystii.
  5. Przez cały miesiąc październik o godzinie 17.15 są odprawiane nabożeństwa różańcowe.
  6. W najbliższy poniedziałek  (14 października) o godz. 18 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie informacyjne dla osób, które chcą wziąć udział lub tylko dowiedzieć się czegoś więcej na temat „Warsztatów komunikacji w rodzinie” opartych na metodzie NVC (Porozumienie bez przemocy), które prowadzić będzie Elżbieta Stawińska pedagog, psychoedukator, autorka audycji „Złością czy miłością” emitowanej w Radio Warszawa. Zapraszamy chętnych.
  7. Prosimy wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz ze swoimi świadkami o przyjście na próbę przed uroczystością. Odbędzie się ona jutro, w poniedziałek 14 października o godzinie 18.30. Po próbie, około godziny 19.30 rozpocznie się nabożeństwo pokutne i spowiedź dla kandydatów. Ordynariusz Diecezji łowickiej Bp. Wojciech Osial udzieli Sakramentu bierzmowania naszej młodzieży we wtorek 15 października o godz. 18:00.
  8. Wspólnota Ruchu Światło-Życie zaprasza na Mszę św. w języku łacińskim w piątek, 18 października o godz. 18.00 oraz na modlitwę Liturgią Godzin bezpośrednio po Mszy Św.
  9. W następną niedzielę, która jest Niedzielą Misyjną s.Kryspina MSF przybliży nam sprawy misji w Kościele. Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na misje Sióstr Misjonarek wśród najbiedniejszych  w Kenii.
  10. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii od 21 października od godz. 15.00.
  11. Księża przyjmują intencje na Nabożeństwa za zmarłych i Msze Święte zbiorowe, które będą odprawiane: 1. listopada na mszę o 12.00 na cmentarzu legionowskim i o godz. 17.30 oraz 2. listopada o godzinie 7.30 lub 17.30, a także na wypominki roczne. Imiona zmarłych czytelnie wypisujemy na kartkach, które można wziąć ze stolika z gazetami i przekazujemy księdzu.
  12. Ofiarę na WYPOMIKI można dać także przez ofiarę wpłaconą bezpośrednio na konto parafialne ogłoszone na stronie internetowej (nr. 38 1240 6117 1111 0011 0075 0372) w opisie wpłaty podając (w bierniku) imiona zmarłych, które mają być wymienione, a także datę, kiedy mamy się za nich modlić.
  13. Film „Teraz i w godzinę śmierci” (o potędze modlitwy różańcowej; jak ona może zmienić bieg historii) będzie pokazany w kinie Helios 22 października o godz. 19.15. Na hasło Akcja Katolicka bilety po 16 zł od wtorku 15 października.
  14. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach (informacje o nich znajdują się w gazetce parafialnej). Najbliższa pielgrzymka 19 października do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Zgłoszenia do ks. Tomasza. Uczestnicy, którzy zapisali się już na listopadową pielgrzymkę z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu „Weekend ze Św. Ojcem Pio”, jak również osoby, które chciałyby pozyskać informacje o tym wyjeździe zapraszamy na spotkanie informacyjne 21 października po mszy świętej wieczornej.

Legionowo 08.10.2024

Notatka informacyjna Ekonomicznej Rady Parafialnej

W dniu 21 września doszło w naszej parafii do kradzieży skarbony ofiarnej ustawionej przy wyjściu z kaplicy adoracji. Szacowane straty związane z przywłaszczeniem przez osobę która dopuściła się tego czynu to około 500 zł w gotówce, które miały być przeznaczone dla głodujących dzieci w Kenii, jak również koszty naprawy uszkodzeń powstałych w wyniku dewastacji. Dzięki monitoringowi i sprawnej pracy policji po dwóch tygodniach złodziej został aresztowany. Żeby ograniczyć w przyszłości straty związane z tego typu zdarzeniami oraz w celu lepszego zabezpieczenia środków od ofiarodawców przeznaczanych na dzieła miłosierdzia, dla rozwoju wspólnot parafialnych i naszego kościoła, a także,  aby wyjść naprzeciw wnioskom parafian Ekonomiczna Rada Parafialna zaproponowała Księdzu Proboszczowi zamontowanie dodatkowo wpłatomatu obsługującego formy płatności kartami bankowymi, oraz innymi środkami płatności elektronicznych. Tego typu rozwiązanie pozwoli na czytelność wpłat bezpośrednio na konto parafialne i na zapobieżenie w przyszłości przywłaszczeniu/kradzieży datków parafian. Co do lokalizacji i sposobu działania wpłatomatu przekażemy informacje po ustaleniu szczegółów z dostawcą urządzenia. Nikt nie chce żeby nasze ciężko wypracowane pieniądze, wpłacane na cele kościelne trafiły w niepowołane ręce.