Informacje z życia Kościoła Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne XXVI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 29 września 2024 r.

1. Tydzień temu zebraliśmy ofiary na pomoc powodzianom. Wspólnym wysiłkiem przekazaliśmy na ten cel do Caritas Diecezji Warszawsko – praskiej 21 tys. zł. Oprócz tego Wojownicy Maryi zawieźli już sprzęt do osuszania i remontu domu oraz pierwsze 1500 zł dla konkretnej rodziny, której postanowili pomagać na stałe.
  2. Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej zaprasza dziś na Mszę Świętą w intencji poległych Powstańców Warszawskich pochodzących z Legionowa. Eucharystia z udziałem kombatantów, harcerzy i pocztów sztandarowych odbędzie się dziś o godz. 11.30. Po Eucharystii zapraszamy dzieci i młodzież na spotkanie w domu parafialnym z ostatnim żyjącym Powstańcem batalionu „Parasol” – ppłk. Wiesławem Rylskim ps. „Brzoza”.
  3. Władze miasta Legionowo nadal zachęcają do wsparcia zbiórki darów dla osób dotkniętych powodzią, organizowanej we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem.  Zbiórka odbywa się codziennie, od 7:00 do 19:00, w Arenie Legionowo..
  4. Wspólnota Odnowy Charyzmatycznej organizuje Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Zapraszamy na prowadzone przez proboszcza, ks. Piotra Główkę rekolekcje w czwartki o godz. 18:45. Tylko osoby, które ukończyły 17 rok życia mogą wziąć udział w tych ćwiczeniach duchownych, nie – młodsze.
  5. Przez cały miesiąc październik o godzinie 17.15 będą odprawiane nabożeństwa różańcowe. W tym roku NIE BĘDZIE drugiego nabożeństwa październikowego o godz. 20.00 –tzw. „Różańca dla zapracowanych” z powodu małego zainteresowania parafian.
  6. Spowiedź dla dzieci będzie w I Piątek miesiąca – 4 października od godziny 1630 i na Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 17.00. O 16.00 – spotkanie dla dzieci z klas 4 przygotowujących się do rocznicy I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy Świętej o godzinie 1800wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 2100. Przez godzinę po wieczornej Eucharystii ks. Michał będzie dyżurował, by chętni mogli spokojnie wyspowiadać się i porozmawiać w konfesjonale.
  7. W tym też dniu, 4 października o godzinie 1900 w sali domu parafialnego będzie konferencja dla rodziców i kandydatów na chrzestnych tych dzieci, które mają być ochrzczone w najbliższym miesiącu. Rano będziemy, jak zawsze odwiedzać chorych.
  8. 5 października – pierwsza sobota miesiąca. Różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 730. Zaś Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn na różaniec odmawiany w drodze – na ulicach naszego miasta.
  9. Za tydzień, 6 października, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 1245 będzie procesja eucharystyczna.
  10. Intencje na Msze Święte na przyszły rok będzie można zamawiać tylko w kancelarii od 21. października od godz. 15.00.
  11. Można wziąć udział w parafialnych pielgrzymkach (informacje o nich znajdują się w gazetce parafialnej):
  12. Dnia 19.10. do Sokółki, miejsca cudu eucharystycznego. Zgłoszenia do ks. Tomasza.
  13. W listopadzie weekendowa pielgrzymka z księdzem proboszczem do Gietrzwałdu (8 do 10 listopada) pt. „Weekend ze Św. Ojcem Pio”. Więcej informacji można uzyskać pod nr. telefonu 511 328 752. Zapisy oraz zaliczka 200 zł w zakrystii lub kancelarii.

14. I trzecia pielgrzymka – w marcu przyszłego roku – do Włoch (w tym do Rzymu) z okazji Jubileuszowego Roku 2025-tej rocznicy chrześcijaństwa oraz 20 rocznicy powstania naszego kościoła. Bliższe informacje na ulotkach na stoliku z gazetami.