Informacje z życia Kościoła Z życia Kościoła Życie parafii

Adopcja na odległość. Czy chcesz pomóc dziecku żyjącemu na ulicy, żeby znalazło dach nad głową i opiekę?

Oto przedstawiamy nasze wspólne, świąteczne spotkanie w Meru, dla części dzieci z ulicy. Dotarła do nas dobra wiadomość. Ksiądz Francis przyjmie 10 dzieciaków do swojego sierocińca.

Nareszcie możemy się pochwalić radością, że ostatnio 5 dzieciaczków z ulicy, trafiło do Shalom, czyli do naszego sierocińca. Małą relację z tego wydarzenia, przedstawia ostatnie zdjęcie zamieszczone poniżej.

Adopcja na odległość

Zapraszamy do podjęcia razem z nami dzieła Adopcji na Odległość.

Adopcja na odległość to realna pomoc i wsparcie, jaką możesz obdarzyć dzieci z sierocińców w Kenii. Ruch Światło-Życie w Kenii prowadzi działania charytatywne od 2008 roku, a rekolekcje już od 2014 roku. Przez to dobrze znamy miejsca, w których Twoja pomoc, może odmienić sytuację Sierot i Dzieci z niepełnosprawnością lub trudną sytuacją rodziną, ofiary biedy, uzależnienia lub przemocy. Wesprzyj konkretne dziecko roczną opłatą szkoły i utrzymania oraz bądź z nim w kontakcie albo wesprzyj projekt dowolną kwotą…

Więcej informacji na temat  Adopcji na odległość znajduje się na stronie http://www.misje.oaza.pl/index.php/adopcja-na-odleglosc/

A teraz….

Jak mogę pomóc?

http://www.misje.oaza.pl/index.php/adopcja-na-odleglosc/jak-moge-pomoc/

Wspierane miejsca…

http://www.misje.oaza.pl/index.php/adopcja-na-odleglosc/wspierane-miejsca/

Tutaj znajdziesz owoce naszych działań:

http://www.misje.oaza.pl/index.php/adopcja-na-odleglosc/owoce-dzialan/

a najlepiej sprawdzaj je na stronie lub facebooku  naszej parafii NCIK w Legionowie.

Zapraszamy także do zgłoszeń w parafii NCIK Legionowo po każdej Mszy Świętej. Koszt miesięczny adopcji to 120 złotych za jedno dziecko. Czas adopcji jest dowolny. Wystarczy przyjść i wypełnić deklarację w zakrystii.  Będzie można także odebrać deklarację, zabrać ze sobą do  domu, uzupełnić, następnie przynieść uzupełnioną deklarację  po Mszy Św.

Zachęcamy do Adopcji na odległość, może właśnie dzięki Tobie, kolejne dziecko dostanie nową szansę.