Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXXII Niedziela Zwykła

 1. Na ogrzewanie naszego kościoła uzbieraliśmy 9 616 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zamykanie za sobą drzwi do kościoła, szczególnie tych zewnętrznych.
 2. Za tydzień w niedzielę, młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzała soki i miody. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 3. Można jeszcze zgłosić swoich zmarłych na wypominki roczne, które odczytywane będą w każdą niedzielę w ciągu roku o godz. 8.20. Imiona zmarłych trzeba czytelnie wypisać na przygotowanych kartkach ze stolika z gazetami i potem je przekazać. WYPOMIKI można zgłosić także przez ofiarę wpłaconą na konto parafialne. (SZCZEGÓŁY – w gazetce)
 4. Przez cały listopad można raz dziennie przez 8 dowolnych dni uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. (SZCZEGÓŁY – w gazetce). Warunki uzyskania odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego; przyjęcie Komunii Świętej; nawiedzenie kościoła lub cmentarza i modlitwa za zmarłych oraz w intencjach Ojca Świętego; 
 5. Jeszcze tylko dziś i jutro Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza o godzinie 1700 do kaplicy adoracji na wspólną modlitwę różańcową w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Różaniec KŻR będzie w środę – 10. listopada o 17.00 w kaplicy adoracji.
 6. Spotkanie dla nadzwyczajnych lektorów naszej parafii odbędzie się w poniedziałek po Mszy wieczornej w domu parafialnym. Zapraszamy także chętnych, którzy dołączyliby się do grupy osób czytających Słowo Boże i Modlitwę wiernych w naszej parafii.
 7. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy wieczornej będą rekolekcje ewangelizacyjne dla grupy kończącej przygotowanie do bierzmowania. Ogarnijmy je nasza modlitwa 
 8. W czwartek – 11. listopada – rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W naszym kościele Msze Święte będą odprawiane o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00 (Eucharystia w intencji Ojczyzny). Zachęcamy do wyrażenia tego dnia swojego patriotyzmu przez wzięcie udziału w Eucharystii, przemarszach czy innych uroczystościach. W kościele garnizonowym o godz.12.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Po tej Mszy Świętej przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i złożenie kwiatów.
 9. Już w przyszłą niedzielę na każdej Mszy Świętej będą pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Na terenie parafii nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków. Pan organista także nie będzie ich roznosił. Będzie można je otrzymać od niego po każdej Mszy Świętej pod chórem.
 10. Prosimy o nieprzynoszenie do kościoła starych gazet ani książek. Nikt od nas ich nie odbiera. Książki można zostawić w skrzynkach do wymiany książek, które są umiejscowione m.in. w Parku Zdrowia przy Arenie, czy przy legionowskim magistracie.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
 12. Gościmy wśród nas siostry Katarzynki, które prowadzą Ośrodek Terapii Uzależnień dla dziewcząt. Prosimy o wsparcie ich dzieła. teraz siostry przez chwilę o tym opowiedzą: