Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne
XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś, podczas Mszy Świętej o godzinie o godzinie 1600 będzie szczególna modlitwa o uzdrowienie osób chorych. Zapraszamy.
  2. W środę, 8. września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą odprawione o godzinie 700, 730 i 1800.
  3. Przypominamy, że w dni powszednie wracamy do odprawiania Mszy Świętej o godzinie 730, zaś od 5. września, w niedzielę i święta będzie odprawiana Msza Święta o godzinie 1600. Podkreślamy tę informację szczególnie dla wszystkich ofiarodawców intencji na poranne Liturgie, że jednak nie zmieniamy godziny odprawiania drugiej Mszy Świętej porannej  w dni powszedniej. Będzie ona jak zwykle o 7.30.
  4. Już za tydzień, w sobotę 11 września na Eucharystii o godz. 18.00, odprawianej przez ks. biskupa Romualda Kamińskiego będzie poświecenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Kaplica będzie naszym darem dla Boga z okazji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Chcemy ucieszyć się tą kaplicą dlatego wyjątkowo – w nocy z soboty na niedzielę będzie całonocna adoracja Chrystusa w Eucharystii, jako czuwanie przed beatyfikacją Kardynała Tysiąclecia. Prosimy grupy parafialne o zarezerwowanie w zakrystii godzin nocnych, w których podejmą modlitwę z 11 na 12 września.
  5. W sobotę też chcemy poczuć się wspólnotą parafialną gromadzoną przez Chrystusa w Eucharystii. Tego dnia w parku Jana Pawła II w godz. 13.00 – 17.30 będzie rodzinny piknik parafialny. Będą różne atrakcje dla całych rodzin, a dla zwycięzców konkursów – loteria fantowa. Prosimy parafian przynosić do kancelarii parafialnej różne rzeczy, które mogą być nagrodami w takiej loterii, szczególnie (oczywiście nie zniszczone i nie stare) zabawki dla dzieci. Pomysły na piknik można zgłaszać na  adres parafialny: wspieraj@parafianciklegionowo.pl albo przy pomocy naszej aplikacji.
  6. Na pikniku będą dmuchańce, konkursy dla dzieci i całych rodzin prowadzone m. in. przez harcerzy, Street Soccer i trening trików piłkarskich, wojsko, wóz straży pożarnej i pogotowia, kiełbaski, grochówka wojskowa, popcorn i wata cukrowa. A o godz. 16.00 będzie występ Teatru Adonai, natomiast o 16.30 koncert hip-hopowego zespołu „Full Power Spirit”. Zapraszamy w sobotę po południu do parku.
  7. Kończą się prace przy budowie kaplicy Adoracji. Dziękujemy za  modlitwę w intencji terminowej, bezpiecznej oraz dobrze wykonanej pracy i za wszelkie ofiary na ten cel.
  8. W przyszłą niedzielę 12. września po mszy wieczornej obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa kontynuująca przygotowanie). W Zakrystii można odbierać zgłoszenia do nowej grupy (klasy 8 i starsi).
  9. Prezydent Miasta Legionowo przypomina o obowiązku spisowym, z którego musi się wywiązać każdy pełnoletni mieszkaniec Polski. Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zakończy się już 30 września, a grzywna za odmowę udziału w nim może wynieść nawet 5000 zł. Dla tych, którzy nie mogą spisać się on-line lub telefonicznie uruchomiono dyżury rachmistrzów w ratuszu.